Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Osmanská říše v 16. století. Otázky a úkoly 1.Jak se jmenoval turecký sultán, za jehož vlády Turci začali značně ohrožovat Evropu? 2.V kterém roce oblehli.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Osmanská říše v 16. století. Otázky a úkoly 1.Jak se jmenoval turecký sultán, za jehož vlády Turci začali značně ohrožovat Evropu? 2.V kterém roce oblehli."— Transkript prezentace:

1 Osmanská říše v 16. století

2 Otázky a úkoly 1.Jak se jmenoval turecký sultán, za jehož vlády Turci začali značně ohrožovat Evropu? 2.V kterém roce oblehli Turci Vídeň? 3.Představovalo obležení Vídně nebezpečí i pro české země?

3 1.Turci představovali pro Evropu nebezpečí po celé 16. století, zejména za vlády sultána Süleymana. Süleyman

4 1.Turci ovládli značnou část jihovýchodní Evropy a dokonce roku 1529 oblehli Vídeň.

5 Otázky a úkoly 1.Pokus se z následující mapy vyčíst dnešní evropské státy, které byly v 16. století součástí Osmanské říše. 2.Jak se jmenoval elitní útvar turecké armády a kým byl tvořen?

6

7 1.Nejobávanější součástí tureckého vojska byli tzv. janičáři. 2.Janičáři byli křesťanští chlapci vychováváni v tureckém zajetí, kteří museli přestoupit na islám a v dospělosti sloužit v armádě.

8 Otázky a úkoly 1.Který český cestovatel nám podal informace o životě v osmanské říši? 2.Jak souvisí následující obrázek z jeho životem?

9 1.Svědectví o životě v Osmanské říši přinášeli i čeští cestovatelé. 2.Jedním z nich byl Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic

10

11

12 Odkazy de.wikipedia.org/wiki/Süleyman_I. cs.wikipedia.org/wiki/Osmanská_říše cs.wikipedia.org/wiki/Kryštof_Harant_z_Polžic_a_Bezdružic kava-online.cz recepty.centrum.cz http://relax.lidovky.cz/budapest-a-dedictvi-tureckych-pasu-dtr-/ln- cestovani.asp?c=A090512_105025_ln-cestovani_gluhttp://relax.lidovky.cz/budapest-a-dedictvi-tureckych-pasu-dtr-/ln- cestovani.asp?c=A090512_105025_ln-cestovani_glu militaria.cz


Stáhnout ppt "Osmanská říše v 16. století. Otázky a úkoly 1.Jak se jmenoval turecký sultán, za jehož vlády Turci začali značně ohrožovat Evropu? 2.V kterém roce oblehli."

Podobné prezentace


Reklamy Google