Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

husitství Jiří z Poděbrad Anotace: Materiál je určen pro žáky 4.ročníku ZŠ. Je zaměřen na osobnost Jiřího z Poděbrad. Děti se formou videí seznamují.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "husitství Jiří z Poděbrad Anotace: Materiál je určen pro žáky 4.ročníku ZŠ. Je zaměřen na osobnost Jiřího z Poděbrad. Děti se formou videí seznamují."— Transkript prezentace:

1

2 husitství Jiří z Poděbrad

3 Anotace: Materiál je určen pro žáky 4.ročníku ZŠ. Je zaměřen na osobnost Jiřího z Poděbrad. Děti se formou videí seznamují s osobnostmi panovníků. Po shlédnutí je vždy připraven kontrolní kviz, otázky nebo tajenka. Materiál je možno prezentovat na interaktivní tabuli.

4 3 minuty Pokuste se odpovědět na otázky. Jaká byla situace v Čechách před bitvou u Lipan? Co se ti vybaví, když uslyšíš jméno Jiří z Poděbrad? Jaká byla situace v Čechách po bitvě u Lipan?

5 jagellonce/ jiri-z-podebrad/video/ 0-3 minuty kalich Pod ě brad Zikmund palcát manželem králem tábor prá č ata turci a 1.Co měli ve znaku husité. 2.Z jakého města pocházel husitský zemský správce a budoucí český král. 3.Kdo získal českou korunu po bitvě u Lipan? 4.Známá husitská zbraň. 5.Albrecht Habsburský byl …….. jediné Zikmundovy dcery. 6.Právě Albrecht Habsburský se stal dalším českým ……. 7.Nebezpečí útočící na Evropu od východu? 8. Jak se nazývaly děti v husitském vojsku? 9. Nejznámější husitské město..

6 Odhadni: Odkud tento obrázek pochází. Podle čeho tak usuzuješ?

7 Jak se nazývá takový objekt na stěně domu.?

8 Odhadni, ve kterém městě stojí tato socha Jiřího z Poděbrad.

9 Citace: Georg of Podebrady.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: Jiri z Podebrad statue.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: Ji ř í z Pod ě brad - deska na Obecním dom ě.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: _deska_na_Obecn%C3%ADm_dom%C4%9B.jpg _deska_na_Obecn%C3%ADm_dom%C4%9B.jpg


Stáhnout ppt "husitství Jiří z Poděbrad Anotace: Materiál je určen pro žáky 4.ročníku ZŠ. Je zaměřen na osobnost Jiřího z Poděbrad. Děti se formou videí seznamují."

Podobné prezentace


Reklamy Google