Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Máme dva doutnáky (zápalné šňůry) a zapalovač. Oba doutnáky hoří přesně 1 minutu, ale oba hoří nestejnoměrně, chvíli rychleji, chvíli pomaleji. Víte, jak.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Máme dva doutnáky (zápalné šňůry) a zapalovač. Oba doutnáky hoří přesně 1 minutu, ale oba hoří nestejnoměrně, chvíli rychleji, chvíli pomaleji. Víte, jak."— Transkript prezentace:

1 Máme dva doutnáky (zápalné šňůry) a zapalovač. Oba doutnáky hoří přesně 1 minutu, ale oba hoří nestejnoměrně, chvíli rychleji, chvíli pomaleji. Víte, jak pomocí doutnáků a zapalovače odměřit čas přesně 45 sekund ? Nevíte ? – Zkuste nápovědu Pro bystré hlavy ! Řešení !

2 Zkuste přijít na to, jak s jedním doutnákem odměřit půl minuty ! Nápověda Zpět k zadání Řešení !

3 Když zapálíte doutnák z obou konců, shoří za půl minuty. Stačí zapálit jeden doutnák z obou konců a druhý jen z jednoho. Když první dohoří, zapálíte druhý i z opačného konce. Z něj už uhořelo půl minuty. Zbytek shoří za čtvrt minuty. Řešení úlohy: Zpět k zadání


Stáhnout ppt "Máme dva doutnáky (zápalné šňůry) a zapalovač. Oba doutnáky hoří přesně 1 minutu, ale oba hoří nestejnoměrně, chvíli rychleji, chvíli pomaleji. Víte, jak."

Podobné prezentace


Reklamy Google