Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Polovodičová dioda. Dioda Dioda je elektronická součástka se dvěma elektrodami. Termín dioda původně znamenal elektronku se dvěma elektrodami, v současnosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Polovodičová dioda. Dioda Dioda je elektronická součástka se dvěma elektrodami. Termín dioda původně znamenal elektronku se dvěma elektrodami, v současnosti."— Transkript prezentace:

1 Polovodičová dioda

2 Dioda Dioda je elektronická součástka se dvěma elektrodami. Termín dioda původně znamenal elektronku se dvěma elektrodami, v současnosti se jedná prakticky pouze o polovodičovou součástku. Každá dioda má dva pracovní vývody, které se nazývají katoda a anoda. Základní funkcí diody je, že dovoluje tok proudu směrem od anody ke katodě od velmi nízkého napětí, např. Schottkyho dioda 0,3 V, křemíková dioda 0,7 V. Ve směru opačném, tedy od katody k anodě, proud obvykle neteče.

3 Dioda Polovodičová součástka, která vede el. proud jedním směrem. Je tvořena polovodičem typu N a P. PN anodakatoda +-

4 Dioda v propustném směru PN +- + - I +- I + - + + + + - - - -

5 Dioda v závěrném směru PN +- + - I +- I + + + + + - - - - -

6 Voltampérová charakteristika diody propustný směr závěrný směr

7 Jednocestný usměrňovač el. prouduJednocestný usměrňovač el. proudu Dvoucestný usměrňovač el. prouduDvoucestný usměrňovač el. proudu (diodový můstek) Užití diody

8

9

10

11 Zopakování a shrnutí Učebnice – str. 70 – Otázky a úkoly


Stáhnout ppt "Polovodičová dioda. Dioda Dioda je elektronická součástka se dvěma elektrodami. Termín dioda původně znamenal elektronku se dvěma elektrodami, v současnosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google