Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad – pravidla psaní předpon s-, z-, vz-. Žák vyhledává.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad – pravidla psaní předpon s-, z-, vz-. Žák vyhledává."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad – pravidla psaní předpon s-, z-, vz-. Žák vyhledává ve slovech kořen, předponu a příponovou část. Samostatně doplňuje správnou předponu do zadaných slov – své rozhodnutí si odůvodňuje. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Rozlišuje ve slově kořen, část příponovou a předponovou. Porovnává významy slov, zvláště slova stejného nebo podobného významu. Pro koho je materiál určen žák ZŠ, 5.ročník Autor PhDr. Bohumila Fillová Datum vzniku 5.10.2012 Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace Předpony s-, z-, vz- Český jazyk, 5. ročník VY_32_INOVACE_132, 7. sada, ČJ2

2 PŘEDPONY S-, Z-, VZ- Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

3 Předpona s- : 1.směr dohromady sbírat shromáždit se stočit se shrabat Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

4 2. shora dolů spadnout shodit sletět seběhnout Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

5 3. z povrchu pryč smést smýt sfouknout Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

6 Předpona z- : změna, dokončení děje zčervenat ztrouchnivět zkalit zestárnout Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

7 Předpona vz- : směr vzhůru vzlétnout vzplál vztyčit vzpínat se Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

8 Pamatuj! s- : strávit skončit shořet stmívat se z- : zkoušet zkoumat způsobit zpěv Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

9 Vyber správnou předponu: _hrabat trávu vlasy _ešedivěly letadlo _létlo déšť _myl stopy listí _ežloutlo ježek se _točil s s s s s s z vz z z z z z Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

10 větev se _lomila _nést z půdy _tratit sešit oheň _plál _jezd spisovatelů _padl na zem děti se _tišily s s s s s s s zvz z z z z z z Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

11 _běr papíru _pěvník _koušet _hořet _působit brzy se _tmívá _trávit čas s z vz sz s z s z s z s z s z Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

12 Použitá literatura: HORÁČKOVÁ, M., STAUDKOVÁ, H., ŠTROBLOVÁ, J., Český jazyk pro 5. ročník. 3.vyd. Všeň : Alter, 2008. ISBN 978-80-7245-130-2. s. 15 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad – pravidla psaní předpon s-, z-, vz-. Žák vyhledává."

Podobné prezentace


Reklamy Google