Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Velké Albrechtice, příspěvková organizace Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.2557 Autor:Elena Kolarovská Období:prosinec.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Velké Albrechtice, příspěvková organizace Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.2557 Autor:Elena Kolarovská Období:prosinec."— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Velké Albrechtice, příspěvková organizace Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.2557 Autor:Elena Kolarovská Období:prosinec 2012 Název:VY_32_INOVACE_171_PŘVL Vzdělávací oblast:Člověk a jeho svět Vzdělávací obor:Vlastivěda Téma:Půda a zemědělství Ročník:4. Anotace:  prezentace vhodná k nácviku, procvičení, ověření nebo opakování na interaktivní tabuli  půda, druhy půd, využití půd, rostlinná a živočišná výroba  zemědělská výroba, podzol, hnědozem, černozem

2 Půda neživá příroda zdroj obživyvzniká postupným zvětráváním a rozpadem hornin humus – nejúrodnější část

3 Druhy půd jílovitáhlinitá písčitá

4 Využití půd orná půda polevinice sady pastviny - louky

5 Rostlinná výroba – ovoce, zelenina, obilniny, okopaniny, luskoviny, pícniny, olejniny, textilní plodiny, chmel, vinná réva

6 Živočišná výroba – skot, prasata, drůbež, ovce a kozy, ryby, včely

7 Doplň: Půda je zdroj _________________. Vznikla postupným ________________ a ________________ hornin. Nejúrodnější část půdy je _____________. Rozlišujeme tři druhy půd: ________________, _________________ a _________________. Půdu využíváme pro p____________ - orná půda a to je r_____________ výroba a jako p____________ - louky a to je ž______________ výroba.

8 Zemědělská výroba V závislosti s nadmořskou výškou: podzol hnědozem černozem

9 Podzol lesypastviny

10 Hnědozem Pěstujeme:Chováme:

11 Černozem Pěstujeme:

12 Černozem Chováme:

13 Doplň: S rozdílnou nadmořskou výškou se mění přírodní podmínky a v závislosti na nich se vyskytují různé druhy zemědělské ______________: 1. V nejvyšších nadmořských výškách se nachází ___________, v zemědělství je využíván pro ____________________________ ___________________________________________________. 2. V nižších vysočinách se nachází _____________ v zemědělství je využívána pro ______________________________________ ___________________________________________________. 3. V nížinách je nejúrodnější půda _____________ v zemědělství je využívána pro ______________________________________ ___________________________________________________.

14 Zdroj:  vlastní tvorba  kliparty – www.office.microsoft.comwww.office.microsoft.com  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Clay-ss-2005.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Clay-ss-2005.jpg  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brassica_napus_002.JPG?us elang=cs http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brassica_napus_002.JPG?us elang=cs  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chmel_detail.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chmel_detail.jpg  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Linum_usitatissimum_L_ag1.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Linum_usitatissimum_L_ag1.jpg  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Nederlandse_bonte_geit.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Nederlandse_bonte_geit.jpg  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:CH_Hen_2.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:CH_Hen_2.jpg  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Caprinus_carpio_Prague_Vltava_ 1.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Caprinus_carpio_Prague_Vltava_ 1.jpg  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Trifolium_pratense,_Hn%C4%9B d%C3%BD_vrch.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Trifolium_pratense,_Hn%C4%9B d%C3%BD_vrch.jpg  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oats_Poznan_Morasko.jpg? uselang=cs http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oats_Poznan_Morasko.jpg? uselang=cs  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Zuckerr%C3%BCbe.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Zuckerr%C3%BCbe.jpg  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kisoroszi,_zraj%C3%ADc% C3%AD_kuku%C5%99ice.JPG?uselang=cs http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kisoroszi,_zraj%C3%ADc% C3%AD_kuku%C5%99ice.JPG?uselang=cs


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Velké Albrechtice, příspěvková organizace Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.2557 Autor:Elena Kolarovská Období:prosinec."

Podobné prezentace


Reklamy Google