Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Velké Albrechtice, příspěvková organizace Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.2557 Autor:Elena Kolarovská Období:květen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Velké Albrechtice, příspěvková organizace Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.2557 Autor:Elena Kolarovská Období:květen."— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Velké Albrechtice, příspěvková organizace Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/ Autor:Elena Kolarovská Období:květen 2013 Název:VY_32_INOVACE_179_PŘVL Vzdělávací oblast:Člověk a jeho svět Vzdělávací obor:Přírodověda Téma:Ekosystém rybník Ročník:4. Anotace:  prezentace vhodná k nácviku, procvičení, ověření nebo opakování na interaktivní tabuli  rozdělení povrchové vody – vodní toky a vodní nádrže  poznávání rostlin v rybníku a jeho okolí – břehový porost, vodní rostliny  poznávání živočichů v rybníku a jeho okolí

2 Vodní toky a nádrže Povrchová voda vodní tokyřekypotoky vodní nádrže jezerarybníkypřehrady

3 EKOSYSTÉM RYBNÍK - umělý

4 Rostliny v rybníku a jeho okolí vrba bíláorobinec úzkolistýrákos obecný Břehový porost

5 Rostliny v rybníku a jeho okolí leknín bílý Vodní rostlina

6 Doplň. Povrchovou vodu rozdělujeme na ___________________ a ___________________. K vodním tokům patří: _________________ a _________________. K vodním nadržím patří _________________, _________________ a _________________. Rybník je ekosystém _________________ vytvořený. Rostliny rostoucí na březích rybníka nazýváme __________________________, patří tam dřevina ____________________, z bylin to je ____________________. Rostliny, které rostou ve vodě, jsou rostliny _________________, patří tam _________________.

7 Živočichové v rybníku a jeho okolí kapr obecný - všežravecštika obecná - masožravec Obratlovci – sladkovodní ryby

8 Živočichové v rybníku a jeho okolí skokan zelený užovka obojková masožravci Obratlovci Obojživelník Plaz

9 Živočichové v rybníku a jeho okolí kachna divokályska černálabuť velká Obratlovci - ptáci všežravci, tažní býložravec, stálá

10 Živočichové v rybníku a jeho okolí hryzec vodní - býložravecondatra pižmová - všežravec Obratlovci - savci

11 K rodovému jménu živočicha vyber a dopiš druhový přívlastek: pižmová, obecná/ý, vodní, zelený, velká, obojková, divoká, černá. Býložravce zakroužkuj zeleně, masožravce červeně a všežravce fialově. kapr _______________ štika _______________ skokan _______________ užovka _______________ kachna _______________ lyska _______________ labuť _______________ hryzec _______________ ondatra _______________

12 Zdroj:  vlastní tvorba  kliparty –  Bagriton, Dostupné z www: selang=cs selang=cs  Willow, Dostupné z www:  Botaurus Stellaris, Dostupné z www: 01.jpg?uselang=cs 01.jpg?uselang=cs  Le.Loup.Gris, Dostupné z www: g?uselang=cs g?uselang=cs  Ninataga, Dostupné z www:  Karelj, Dostupné z www:  Karelj, Dostupné z www:

13  Tregobl, Dostupné z www:  Sigurdas, Dostupné z www: ang=cs ang=cs  Richard Bartz, Dostupné z www:  Richard Bartz, Dostupné z www: jpg jpg  Sanchezn, Dostupné z www:  Adrian Pingstone, Dostupné z www:  Dave Menke, Dostupné z www:


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Velké Albrechtice, příspěvková organizace Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.2557 Autor:Elena Kolarovská Období:květen."

Podobné prezentace


Reklamy Google