Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Německé oblasti a Prusko v 17. a 18. století Svatá říše římská národa německého utrpěla ve třicetileté válce obrovské škody největší moc měly Sasko, Bavorsko.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Německé oblasti a Prusko v 17. a 18. století Svatá říše římská národa německého utrpěla ve třicetileté válce obrovské škody největší moc měly Sasko, Bavorsko."— Transkript prezentace:

1 Německé oblasti a Prusko v 17. a 18. století Svatá říše římská národa německého utrpěla ve třicetileté válce obrovské škody největší moc měly Sasko, Bavorsko a Braniborsko císařem byl nadále rakouský Habsburk v protestantském Braniborsku vládl velký kurfiřt Fridrich Vilém Braniborský ( ) z rodu Hohenzollernů posiloval panovnickou moc a utužoval nevolnictví spoléhal se na silnou armádu a šlechtické velkostatkáře (junkery)

2 poté vládl Fridrich I. ( ) ten získal roku 1701 královský titul následoval Fridrich Vilém I. ( ) rozvíjel hospodářství a přijímal i náboženské vyhnance (hugenoty z Francie i protestanty ze střední Evropy) vybudoval stát „tvrdé ruky“ měl odpor k přepychu, miloval praktičnost, kázeň a hlavně armádu

3 v letech vládl Fridrich II. Veliký uplatňoval zásady merkantilismu podporoval rozvoj manufaktur a infrastruktury ve válkách s Habsburskou monarchií získal Slezsko podílel se i na Trojím dělení Polska území Pruska tak zdvojnásobil Prusko soupeřilo o výsadní postavení ve Svaté říši římské národa německého

4 zdroje: _friedrich_wil.jpg _friedrich_wil.jpg te_Feldherr.jpg te_Feldherr.jpg


Stáhnout ppt "Německé oblasti a Prusko v 17. a 18. století Svatá říše římská národa německého utrpěla ve třicetileté válce obrovské škody největší moc měly Sasko, Bavorsko."

Podobné prezentace


Reklamy Google