Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Připravil: Ondřej Říha Host:. Obsah přednášky Výpočetní prostředí na ZČU  JIS – jednotný identifikační systém  Portál ZČU  Courseware  IS/STAG  Univerzitní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Připravil: Ondřej Říha Host:. Obsah přednášky Výpočetní prostředí na ZČU  JIS – jednotný identifikační systém  Portál ZČU  Courseware  IS/STAG  Univerzitní."— Transkript prezentace:

1 Připravil: Ondřej Říha Host:

2 Obsah přednášky Výpočetní prostředí na ZČU  JIS – jednotný identifikační systém  Portál ZČU  Courseware  IS/STAG  Univerzitní  HelpDesk CIV  Důležité webové stránky  Stručný přehled možností výpočetního prostředí ZČU v Plzni s důrazem na studenty Fakulty právnické.

3 JIS – jednotný identifikační systém  JIS karta – „univerzitní průkaz totožnosti“  Funkce JIS karty: přístup do budov, stravování v menze, knihovnické služby a další…  Manipulace s JISkou – tj, výdej, vracení, ztráty, poškození, kauce – vše na HelpDesk CIV v univerzitním areálu na Borech, místnost UI205  Až po převzetí JIS karty student obdrží registrační údaje pro přístup k webovým službám univerzity – tj. k registraci ORION konta. 

4 Portál ZČU –  Portál ZČU je webový rozcestník a informační server. Integruje v sobě některé aplikace a zastřešuje je jednotným webovým rozhraním, a to zejména Courseware a IS/STAG.  Přihlášení jen skrze ORION login a heslo.

5 Courseware –  Projekt dotovaný strukturálním fondem EU.  „Cílem je shromáždit na jedno místo (v portálu) veškeré elektronické informace a materiály používané v rámci výuky předmětů na ZČU, jako pomoc při každodenní práci studentů a vyučujících.“  Zobrazuje všechny předměty, které v aktuálním akademické roce máte zapsány. Máte možnost procházet předměty kategorizované dle studijních oborů a programů.  Obsahuje prezentace některých předmětů. Na FPR zatím řídce užívané.

6 IS/STAG – Informační systém studijní agendy ZČU  Přístupný buď samostatně přes nebo jako integrovaná součást Portálu ZČU.http://stag.zcu.cz  Slouží především k evidenci a správě:  studijních programů, jejich oborů, plánů a předmětů,  studentů a jejich rozvrhů, zkoušek, známek a studovaných oborů,  místností a jejich rozvrhů.

7 IS/STAG – Informační systém studijní agendy ZČU  Základní funkce:  předzápis předmětů  zápis na zkoušky  vyplnění údajů o dipl. Práci  prohlížení a vyhledávání rozvrhů, anotací a studijních plánů  hodnocení kvality výuky  vizualizace studijních plánů  sledování závazků a pohledávek studenta vůči univerzitě; kontrola výpisu předchozích studií, nastavení osobních kontaktů

8 Univerzitní  V rámci projektu ORION má každý uživatel přidělen poštovní schránku, která je dostupná z Přihlášení probíhá přes ORION login a heslo.  Povinnost číst univerzitní elektronickou poštu !!! – Zaslání u na školní adresu je považováno za rovnocenné písemnému dopisu (až na zákonné výjimky).  Možnost přesměrovat poštu z univerzitní schránky na jinou adresu, viz

9 HelpDesk - CIV  Pracovnící HelpDesk CIV pomáhají se vším ohledně elektronického prostředí ZČU, jako jsou např. potíže s registrací konta, zapomenutá hesla, ztráta dat a další…  Tel.: , osobní návštěva na pracovišti v lokalitách UI, HJ a KL.  Provozní doba v prac. dny: 7:00 – 21:00 hod (pouze UI).

10 Důležité webové stránky  Oficiální stránky fakulty -  Juristic Plzeň -  V současnosti hlavní informační portál pro studenty FPR  Najmo stránky -  neoficiální stránky o studiu na FPR ZČU  najdete zde informace ke studiu, jednotlivým předmětům, články, názory, a další…  Správa kolejí a menz ZČU -  Lexdata -  Zdroj právních informací, plná znění zákonů s fulltextovým vyhledáváním  - podrobnější právnický webový rozcestník ;)  Výběr z právnických blogů:

11 Příště se můžete těšit:  přednáška na téma Zahraniční studium

12 Soutěž  Soutěžní otázka: Co znamená zkratka „CIV“?  Správnou odpověď zašlete na  Vyhraje ten, kdo odpoví na nejvíce otázek správně (celkem bude 7 otázek, na každé přednášce bude položena jedna otázka).  Pokud bude mít více soutěžících stejný počet správných odpovědí, rozhoduje los.

13 Děkuji Vám za pozornost a přeji hodně úspěchů ve studiu V případě jakýchkoli dotazů piště na Jsme také na FACEBOOKU, hledejte Koordinátoři FPR a nezapomeňte navšítivit také naše webové stránky


Stáhnout ppt "Připravil: Ondřej Říha Host:. Obsah přednášky Výpočetní prostředí na ZČU  JIS – jednotný identifikační systém  Portál ZČU  Courseware  IS/STAG  Univerzitní."

Podobné prezentace


Reklamy Google