Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

2. infoschůzka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "2. infoschůzka."— Transkript prezentace:

1 2. infoschůzka

2 Co nás čeká? TÉMA: Výpočetní prostředí Portál ZČU Univerzitní e-mail
Stipendia a platby Menzy a koleje

3 VÝPOČETNÍ PROSTŘEDÍ Přihlášení k PC pouze přes Orion konto
POZOR! Heslo si musíte měnit po 6 měsících, upozornění chodí na školní (změna hesla: Když si nebudete vědět rady, nahlédněte do příručky „První krůčky“. Obdrželi jste ji při výdeji JIS karty (http://prvnikrucky.zcu.cz)

4 Portál zču http://portal.zcu.cz Doporučení:
K přihlášení je potřeba mít zřízené Orion konto! Doporučení: Kompletně vyplňte profil na Portálu, včetně čísla bankovního účtu (vyplácení stipendií)

5 Univerzitní e-mail Poznámka: http://webmail.zcu.cz
ČÍST STUDENSTKÝ JE POVINNÉ!!! Přesměrování studentského u na váš Portál ZČU – Já – Nastavení pošty Poznámka: Někteří vyučující vyžadují ovou komunikaci pouze přes něj

6 stipendia Ubytovací Sociální Prospěchové Mimořádné

7 stipendia Ubytovací Dostává student, který studuje v prvním prezenčním programu (Bc.) Bydlí mimo okres Plzeň-město a nepřekročil standardní dobu studia (Bc.3+1, popř. 5+1) Žádost se podává elektronicky na Portálu ZČU Je vypláceno čtvrtletně Prvním ročníkům vyplaceno až po imatrikulaci (leden 2015)

8 stipendia Sociální Je poskytováno studentovi, jehož rodina nemá vyšší příjem než 1,5násobek životního minima Nutno doložit na IPC v Jungmannově ulici 3 Žádost se podává elektronicky na Portálu ZČU Je vypláceno každý měsíc, kromě července a srpna, ve výši Kč více na

9 VÝPOČET NÁROKU NA SOCIÁLNÍ STIPENDIUM
Matka samoživitelka, čistá mzda Kč, 2 nezaopatřené děti ve věku 15 – 26 let Životní minimum: 8040 Kč (viz. kalkulačka – odkaz níže) Výpočet: 8040 x 1, 5 = Kč Kč < Kč => nárok na soc. stip.

10 stipendia Prospěchové Nutnost splnit min. 60 kr. za ak. rok
Měřítkem je vážený studijní průměr O udělení rozhoduje děkanka Mimořádné Je uděleno studentovi, který reprezentuje fakultu/katedru a šíří tak dobré jméno ZČU Přiznává rektorka/děkanka Návrh může podat i vedoucí katedry

11 Do doby studia na VŠ se počítá i předchozí nedokončené studium!!!
Poplatky za studium Platba za překročení standardní doby studia - Platí pro studenty, kteří studují déle než je standardní doba studia (Bc. 3+1) - Další roky se již platí (od 5. roku studia) - Poplatek je účtován za každý započatý semestr ve výši cca Kč !!!POZOR!!! Do doby studia na VŠ se počítá i předchozí nedokončené studium!!! Platba za další VŠ studium - Pokud student úspěšně absolvoval již jednu VŠ a chce studovat další - Roční poplatek je účtován cca Kč Platby mohou být sníženy na základě žádosti studenta (např. ze  sociálních důvodů)

12 Menzy a koleje http://skm.zcu.cz Kontrola plateb na vašem účtu
Jídelníčky menz a bufetů Přehled kolejí a pokojů + ceník Přehled volných pokojů na kolejích Kontakty na vedení SKM a vedoucí kolejí Podávání žádostí o ubytování Předpisy a formuláře (včetně Kolejního řádu)

13 skvaip.fpe.zcu.cz skvaip@email.cz
dotazy facebook.com/SKVAIP skvaip.fpe.zcu.cz PŘÍŠTÍ TÉMATA: akademická samospráva studentské aktivity

14 Děujime za pozornost


Stáhnout ppt "2. infoschůzka."

Podobné prezentace


Reklamy Google