Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

2. INFOSCHŮZKA. CO NÁS ČEKÁ? TÉMA:  Výpočetní prostředí  Portál ZČU  Univerzitní e-mail  Stipendia a platby  Menzy a koleje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "2. INFOSCHŮZKA. CO NÁS ČEKÁ? TÉMA:  Výpočetní prostředí  Portál ZČU  Univerzitní e-mail  Stipendia a platby  Menzy a koleje."— Transkript prezentace:

1 2. INFOSCHŮZKA

2 CO NÁS ČEKÁ? TÉMA:  Výpočetní prostředí  Portál ZČU  Univerzitní e-mail  Stipendia a platby  Menzy a koleje

3 VÝPOČETNÍ PROSTŘEDÍ  Přihlášení k PC pouze přes Orion konto  POZOR! Heslo si musíte měnit po 6 měsících, upozornění chodí na školní e-mail (změna hesla: http://heslo.zcu.cz)  Když si nebudete vědět rady, nahlédněte do příručky „První krůčky“. Obdrželi jste ji při výdeji JIS karty (http://prvnikrucky.zcu.cz)

4 PORTÁL ZČU  K přihlášení je potřeba mít zřízené Orion konto! http://portal.zcu.cz  Doporučení: Kompletně vyplňte profil na Portálu, včetně čísla bankovního účtu (vyplácení stipendií)

5 UNIVERZITNÍ E-MAIL  http://webmail.zcu.cz  ČÍST STUDENSTKÝ E-MAIL JE POVINNÉ!!!  Přesměrování studentského e-mailu na váš Portál ZČU – Já – Nastavení pošty  Poznámka : Někteří vyučující vyžadují e-mailovou komunikaci pouze přes něj

6 STIPENDIA  Ubytovací  Sociální  Prospěchové  Mimořádné

7 STIPENDIA Ubytovací  Dostává student, který studuje v prvním prezenčním programu (Bc.)  Bydlí mimo okres Plzeň-město a nepřekročil standardní dobu studia (Bc.3+1, popř. 5+1)  Žádost se podává elektronicky na Portálu ZČU  Je vypláceno čtvrtletně  Prvním ročníkům vyplaceno až po imatrikulaci (leden 2015)

8 STIPENDIA Sociální  Je poskytováno studentovi, jehož rodina nemá vyšší příjem než 1,5násobek životního minima  Nutno doložit na IPC v Jungmannově ulici 3  Žádost se podává elektronicky na Portálu ZČU  Je vypláceno každý měsíc, kromě července a srpna, ve výši 1 620 Kč  více na http://socstip.zcu.cz

9 VÝPOČET NÁROKU NA SOCIÁLNÍ STIPENDIUM Matka samoživitelka, čistá mzda 10 000 Kč, 2 nezaopatřené děti ve věku 15 – 26 let Životní minimum: 8040 Kč (viz. kalkulačka – odkaz níže) Výpočet: 8040 x 1, 5 = 12 060 Kč 10 000 Kč nárok na soc. stip. http://www.mpsv.cz/cs/11853

10 STIPENDIA Prospěchové  Nutnost splnit min. 60 kr. za ak. rok  Měřítkem je vážený studijní průměr  O udělení rozhoduje děkanka Mimořádné  Je uděleno studentovi, který reprezentuje fakultu/katedru a šíří tak dobré jméno ZČU  Přiznává rektorka/děkanka  Návrh může podat i vedoucí katedry

11 POPLATKY ZA STUDIUM  Platba za překročení standardní doby studia - Platí pro studenty, kteří studují déle než je standardní doba studia (Bc. 3+1) - Další roky se již platí (od 5. roku studia) - Poplatek je účtován za každý započatý semestr ve výši cca 18 000 Kč !!!POZOR!!! Do doby studia na VŠ se počítá i předchozí nedokončené studium!!!  Platba za další VŠ studium - Pokud student úspěšně absolvoval již jednu VŠ a chce studovat další - Roční poplatek je účtován cca 3 000 Kč  Platby mohou být sníženy na základě žádosti studenta (např. ze sociálních důvodů)

12 MENZY A KOLEJE http://skm.zcu.cz  Kontrola plateb na vašem účtu  Jídelníčky menz a bufetů  Přehled kolejí a pokojů + ceník  Přehled volných pokojů na kolejích  Kontakty na vedení SKM a vedoucí kolejí  Podávání žádostí o ubytování  Předpisy a formuláře (včetně Kolejního řádu)

13 DOTAZY facebook.com/SKVAIP skvaip.fpe.zcu.cz skvaip@email.cz PŘÍŠTÍ TÉMATA: akademická samospráva studentské aktivity

14 DĚUJIME ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "2. INFOSCHŮZKA. CO NÁS ČEKÁ? TÉMA:  Výpočetní prostředí  Portál ZČU  Univerzitní e-mail  Stipendia a platby  Menzy a koleje."

Podobné prezentace


Reklamy Google