Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pozemní stavitelství Typologie Rodinné domy Autor: Ing. Šoupal Kamil

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pozemní stavitelství Typologie Rodinné domy Autor: Ing. Šoupal Kamil"— Transkript prezentace:

1 Pozemní stavitelství Typologie Rodinné domy Autor: Ing. Šoupal Kamil
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vyškov, Sochorova 15 Vyškov Tato materiál vznikl v rámci projektu Interaktivní výuka odborných předmětů a matematiky na středních školách stavebního a strojírenského zaměření dle Školního vzdělávacího programu (reg. č. projektu CZ.1.07/1.1.02/ ) Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

2 Rodinné domy 1. Samostatně stojící
Jejich výhodou je větší odstup od sousedů osvětlení všech průčelí. Nevýhodou je nutnost většího pozemku a jeho zateplení ze všech stran.

3 2. dvojdomky U dvojdomku se přilehlé stěny nemusí tepelně izolovat, ale musí být zvukově izolační. Menší pozemek má nižší cenu, ale ztrácíme soukromí.

4 3. Čtyřdomy Jsou navrhovány velmi málo, výhodou je potřeba malého pozemku, zateplování je dvou obvodových stěn. Jsou prosvětleny jen dvě strany domu.

5 4. Řadové domy Tato zástavba má výhodu malého pozemku cca 6x20m . Zateplujeme jen dvě krátké obvodové stěny, ale musíme zvukově izolovat sousední stěny. Z hlediska úzkých pozemků tu je značná ztráta soukromí na zahradě.

6 5.Atriové domy Plocha pozemku je malá, ale oproti řadovému domu je pozemek široký. Má být přízemní, aby bylo osvětleno dvorní atrium, které je k tomuto účelu zřízeno.

7 6. Řetězové domy Řetězové domy jsou v podstatě řádovou zástavbou. Domy jsou odděleny nejčastěji garáží. Obyvatelé se navzájem neruší mají větší soukromí. Je to kompromis z hlediska velikosti pozemku a soukromí.

8 Opakování Napište o jaký se jedná typ RD a jaké má výhody.

9 Použitá literatura: Pozemní stavitelství III , Václav Hájek a kol. , Sobotáles 2004 Pozemní stavitelství IV, Václav Hájek a kol. , Sobotáles 1996 Pozemní stavitelství - Požární bezpečnost staveb, Marie Rusinová, Táňa Juráková, Markéta Badalová – CERM 2002 Instalace vody a kanalizace I , Miroslava Trnová, Informatorium 2001 Instalace vody a kanalizace II, Miroslav Adámek, Aleš Jurečka, Informatorium 2006 Instalace vody a kanalizace III, Miroslav Adámek, Aleš Jurečka, Informatorium 2006 Vytápění , Stanislav Tajbr, Sobotáles 1998 Pozemní stavitelství I. , Ivan Moudrý, Miloslav Novotný, Miroslav Spáčil, Jan Škramlík, CERM 1998


Stáhnout ppt "Pozemní stavitelství Typologie Rodinné domy Autor: Ing. Šoupal Kamil"

Podobné prezentace


Reklamy Google