Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pozemní stavitelství Typologie Rodinné domy Autor: Ing. Šoupal Kamil Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vyškov, Sochorova 15 Vyškov 2011.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pozemní stavitelství Typologie Rodinné domy Autor: Ing. Šoupal Kamil Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vyškov, Sochorova 15 Vyškov 2011."— Transkript prezentace:

1 Pozemní stavitelství Typologie Rodinné domy Autor: Ing. Šoupal Kamil Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vyškov, Sochorova 15 Vyškov 2011 - 2012 Tato materiál vznikl v rámci projektu Interaktivní výuka odborných předmětů a matematiky na středních školách stavebního a strojírenského zaměření dle Školního vzdělávacího programu (reg. č. projektu CZ.1.07/1.1.02/03.0030) Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

2 Rodinné domy 1. Samostatně stojící http://www.fineobydleni.cz/cz/ Jejich výhodou je větší odstup od sousedů osvětlení všech průčelí. Nevýhodou je nutnost většího pozemku a jeho zateplení ze všech stran.

3 2. dvojdomky http://www.fineobydleni.cz/cz/ U dvojdomku se přilehlé stěny nemusí tepelně izolovat, ale musí být zvukově izolační. Menší pozemek má nižší cenu, ale ztrácíme soukromí.

4 3. Čtyřdomy Jsou navrhovány velmi málo, výhodou je potřeba malého pozemku, zateplování je dvou obvodových stěn. Jsou prosvětleny jen dvě strany domu.

5 4. Řadové domy http://www.fineobydleni.cz/cz/ Tato zástavba má výhodu malého pozemku cca 6x20m. Zateplujeme jen dvě krátké obvodové stěny, ale musíme zvukově izolovat sousední stěny. Z hlediska úzkých pozemků tu je značná ztráta soukromí na zahradě.

6 5.Atriové domy Plocha pozemku je malá, ale oproti řadovému domu je pozemek široký. Má být přízemní, aby bylo osvětleno dvorní atrium, které je k tomuto účelu zřízeno.

7 6. Řetězové domy Řetězové domy jsou v podstatě řádovou zástavbou. Domy jsou odděleny nejčastěji garáží. Obyvatelé se navzájem neruší mají větší soukromí. Je to kompromis z hlediska velikosti pozemku a soukromí.

8 Opakování Napište o jaký se jedná typ RD a jaké má výhody.

9 Použitá literatura: Pozemní stavitelství III, Václav Hájek a kol., Sobotáles 2004 Pozemní stavitelství IV, Václav Hájek a kol., Sobotáles 1996 Pozemní stavitelství - Požární bezpečnost staveb, Marie Rusinová, Táňa Juráková, Markéta Badalová – CERM 2002 Instalace vody a kanalizace I, Miroslava Trnová, Informatorium 2001 Instalace vody a kanalizace II, Miroslav Adámek, Aleš Jurečka, Informatorium 2006 Instalace vody a kanalizace III, Miroslav Adámek, Aleš Jurečka, Informatorium 2006 Vytápění, Stanislav Tajbr, Sobotáles 1998 Pozemní stavitelství I., Ivan Moudrý, Miloslav Novotný, Miroslav Spáčil, Jan Škramlík, CERM 1998


Stáhnout ppt "Pozemní stavitelství Typologie Rodinné domy Autor: Ing. Šoupal Kamil Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vyškov, Sochorova 15 Vyškov 2011."

Podobné prezentace


Reklamy Google