Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak se učím Pavel Šuranský. Motto: „Stále se učím.“ heslo Michelangela „Nejlépe se učím, když se učím po svém“ desetileté dítě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak se učím Pavel Šuranský. Motto: „Stále se učím.“ heslo Michelangela „Nejlépe se učím, když se učím po svém“ desetileté dítě."— Transkript prezentace:

1 Jak se učím Pavel Šuranský

2 Motto: „Stále se učím.“ heslo Michelangela „Nejlépe se učím, když se učím po svém“ desetileté dítě

3 Jaké základní druhy činnosti lidé dělají nejčastěji? Mezi základní druhy lidské činnosti patří: HRA UČENÍ PRÁCE

4 Čím se liší hra od učení a práce? HRA je spontánní a dobrovolná činnost. K čemu slouží hra? Co je cílem? Cílem je relaxace, radost ze hry, pozitivní emoce.

5 Co je práce a co je jejím cílem? PRÁCE je uvědomělá činnost. Cílem je vytváření hmotných a duchovních hodnot. práce tělesná (fyzická) práce duševní

6 Co je učení? Co je jeho cílem? UČENÍ je poznávací proces. užší význam: cílevědomé a systematické osvojování vědomostí, dovedností, návyků a způsobů chování. Učení v tomto významu je vlastní jen člověku.

7 Učíme se jen ve škole? Je učení vlastní jen člověku? širší význam: obohacení o jakékoli zkušenosti. Učení jako celoživotní proces. Učení v tomto významu je vlastní i jiné pro živočichy.

8 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Jak se učím Pavel Šuranský. Motto: „Stále se učím.“ heslo Michelangela „Nejlépe se učím, když se učím po svém“ desetileté dítě."

Podobné prezentace


Reklamy Google