Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název šablony: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT zaměření VM: 4.ročník - Člověk a jeho svět - Přírodověda - Domácí zvířata autor VM: Ilona.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název šablony: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT zaměření VM: 4.ročník - Člověk a jeho svět - Přírodověda - Domácí zvířata autor VM: Ilona."— Transkript prezentace:

1 název šablony: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT zaměření VM: 4.ročník - Člověk a jeho svět - Přírodověda - Domácí zvířata autor VM: Ilona Baloghová období vytvoření VM: září 2011 anotace: Prezentace pro žáky 4. ročníku ZŠ. Materiál je určen pro výklad učiva. Žáci si prohlédnou fotografii psa, seznámí se se stavbou těla a základními informacemi o jeho životě. Získané znalosti si ověří jednoduchým testem.

2 hlava trup ocas zadní končetinypřední končetiny krk  obratlovec, masožravec, savec  psovitá šelma, loví ve smečkách  smyslové orgány – zrak, sluch, dutina nosní – vynikající čich  dobře vychovatelný  pomáhá lidem při mnoha činnostech  může být i nebezpečný

3

4 1) Tělo psa je pokryto:4) Pes je: a) peřím a) všežravec b) srstí b) býložravec c) šupinami c) masožravec 2) Pes je šelma:5) Pes člověku: a) kočkovitá a) škodí b) domácí b) pomáhá c) psovitá c) není k ničemu 3) Mláďata psa :6) Pes může být člověku i nebezpečný: a) rodí pes a) nevím b) líhnou se z vajec b) ne c) rodí fena c) ano

5 1b, 2c, 3c, 4c, 5b, 6c

6


Stáhnout ppt "Název šablony: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT zaměření VM: 4.ročník - Člověk a jeho svět - Přírodověda - Domácí zvířata autor VM: Ilona."

Podobné prezentace


Reklamy Google