Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KRAJSKÉ SESTKÁNÍ METODIKŮ STROJÍRENSTVÍ A AUTOMATIZACE ÚNOR 2015 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KRAJSKÉ SESTKÁNÍ METODIKŮ STROJÍRENSTVÍ A AUTOMATIZACE ÚNOR 2015 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI."— Transkript prezentace:

1 KRAJSKÉ SESTKÁNÍ METODIKŮ STROJÍRENSTVÍ A AUTOMATIZACE ÚNOR 2015 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/

2 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/  5. PŘEDÁVÁNÍ INFORMACÍ  Verze k  Ing. Petr Plšek  Petr.

3 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/  Prezentace na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.  Organizovaná setkání s výchovnými poradci ZŠ.  Dny otevřených dveří.  Veletrh středních škol – BVV.  Individuální návštěvy pedagogů na konkrétních ZŠ.  Prezentace na veletrzích vzdělávání a burzách škol.  Individuální prohlídky pro žáky 8. a 9.tříd ZŠ v rámci předmětu Svět práce nebo Praktické činnosti.  Prezentace středních škol Jihomoravského kraje v OC Olympia Brno.  Veletrh Gaudeamus.  Prezentace v rámci akcí Muzejní noc, Den otců, Mladý těšanský kovář atp.  Další …… PŘEHLED INFORMAČNÍCH A PROPAGAČNÍCH AKCÍ ZAMĚŘENÝCH NA ZŠ

4 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/  SPECIFIKA STUDIJNÍCH PROGRAMŮ  Rozhodnutím MŠMT ČR č.j / ze dne má škola akreditováno v denním studiu 4 obory.  KKOV Obor  M/01Strojírenství M/01Ekonomika a podnikání M/01Technické lyceum M/06Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů

5 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/  POČET TŘÍD -STŘEDNÍ ŠKOLA (září 2014)  Číslo oboru: Název oboru.Počet tříd v jednotlivých ročnících:  KKOVI.II.III.IV. Denní studium:  M/01Strojírenství M/01Technické lyceum M/01Ekonomika a podnikání M/06Výtvarné zpracování kovů0111  Počet tříd v jednotlivých ročnících SŠ8878  CELKEM31 tříd

6 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/ Studijní obory SOŠ denní studium Počet třídPočet žáků stav k ročník ročník ročník ročník8177 Celkem31783 POČTY ŽÁKŮ V JEDNOTLIVÝCH ROČNÍCÍCH

7 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/ POČTY MIMOBRNĚNSKÝCH ŽÁKŮ – VZDÁLENOST ZŠ OD BRNA

8 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/ NAŠE ŠKOLA SE KAŽDOROČNĚ PREZENTUJE NA MEZINÁRODNÍM STROJÍRENSKÉM VELETRHU V BRNĚ, OD ROKU 2011 JE SOUČÁSTÍ MSV VELETRH ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ, KTERÉHO JE GARANTEM A ORGANIZÁTOREM JIHOMORAVSKÝ KRAJ – KRAJSKÝ ÚŘAD JMK, ÚČASTNÍME SE SPOLEČNĚ S VYBRANÝMI TECHNICKÝMI ŠKOLAMI JIHOMORAVSKÉHO KRAJE. NAŠE ŠKOLA SE KAŽDOROČNĚ PREZENTUJE NA MEZINÁRODNÍM STROJÍRENSKÉM VELETRHU V BRNĚ, OD ROKU 2011 JE SOUČÁSTÍ MSV VELETRH ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ, KTERÉHO JE GARANTEM A ORGANIZÁTOREM JIHOMORAVSKÝ KRAJ – KRAJSKÝ ÚŘAD JMK, ÚČASTNÍME SE SPOLEČNĚ S VYBRANÝMI TECHNICKÝMI ŠKOLAMI JIHOMORAVSKÉHO KRAJE.  Naše škola se každoročně prezentuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, od roku 2011 je součástí MSV Veletrh odborného vzdělávání, kterého je garantem a organizátorem Jihomoravský kraj – krajský úřad JMK, účastníme se společně s vybranými technickými školami Jihomoravského kraje. Prezentace na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

9 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/  Každoročně naše škola pořádá v říjnu setkání s výchovnými poradci základních škola, zástupce Úřadů práce Jihomoravského kraje a zástupců partnerských firem s názvem „Strojírenská praxe a absolventi základních a středních škol “, v roce 2014 proběhlo již 11.setkání. Organizovaná setkání s výchovnými poradci ZŠ.

10 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/ Dny otevřených dveří.

11 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/ Veletrhy vzdělávání  Prezentujeme se také na Veletrzích vzdělávání a burzách škol v Hodoníně, Břeclavi, Třebíči, Vyškově, Blansku, Znojmu a Ždáru nad Sázavou.

12 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/  V rámci propagace školy navštíví pedagogové školy většinu základních škol v Brně a okolí, kde školu představí rodičům buď na třídních schůzkách nebo prezentují naši školu žákům 9. tříd přímo ve výuce. Individuální návštěvy pedagogů na ZŠ.

13 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/ Veletrh středních škol - BVV

14 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/  Letos poprvé proběhla Prezentace střadních škol Jihomoravského kraje v OC Olympia Brno, s názvem: Končíš základku ? Kam dál, aby to stálo zato ? Prezentace se zúčastnilo 30 odborných škol z celého JMK, organizátorem byl Jihomoravský kraj. Prezentace středních škol Jihomoravského kraje v OC Olympia Brno.

15 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/  Individuální prohlídky pro žáky 8. a 9.tříd ZŠ v rámci předmětu Svět práce nebo Praktické činnosti.

16 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/ Sobota s řemeslem

17 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/  Dva ročníky akce „Sobota s řemeslem a uměním“ pojednané jako workshop pro žáky ZŠ, na které si mohou vyzkoušet různé výtvarné techniky a řemesla.

18 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07/1.1.00/ Prezentace v rámci akcí Muzejní noc, Den otců, Mladý těšanský kovář atp.


Stáhnout ppt "KRAJSKÉ SESTKÁNÍ METODIKŮ STROJÍRENSTVÍ A AUTOMATIZACE ÚNOR 2015 PODPORA PŘÍRODOVĚDNÉHO A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI."

Podobné prezentace


Reklamy Google