Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kruhoústí. Opakování 2 1 2 34 5 6 7 Opakování: spojte pojmy, které k sobě patří Strunatci Sumky Salpy Obratlovci Kopinatec Pláštěnci Nemá mozek, jen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kruhoústí. Opakování 2 1 2 34 5 6 7 Opakování: spojte pojmy, které k sobě patří Strunatci Sumky Salpy Obratlovci Kopinatec Pláštěnci Nemá mozek, jen."— Transkript prezentace:

1 Kruhoústí

2 Opakování 2 1 2 34 5 6 7

3 Opakování: spojte pojmy, které k sobě patří Strunatci Sumky Salpy Obratlovci Kopinatec Pláštěnci Nemá mozek, jen míchu Páteř z obratlů Pokožka vylučuje vrstvu rosolu Žijí přisedle Jsou průhledné a vznášejí se Je to nejdokonalejší kmen živočichů

4 Systém Říše: Kmen: Podkmen: Nadtřída: Třída: Živočichové Strunatci Obratlovci Bezčelistnatci Kruhoústí

5

6 Mihule potoční Žije v čistých vodách potoků a řek. Měří 15 až 20 cm. Minohy (larvy) se vyvíjejí několik let, živí se detritem. Dospělci potravu nepřijímají, neparazitují, po tření hynou. Co je to detrit? Co znamená, že jsou mihule gonochoristé? Detrit znamená neživá organická hmota (zbytky) s mikroorganismy. Gonochoristé znamená, že jsou odděleného pohlaví. KLIKNI 5.

7 Mihule říční Žije při mořském pobřeží, ale tře se v řekách. Je dlouhá 40 ‒ 50 cm. Dospělci parazitují, živí se zkapalněnou směsí krve, slizu a svaloviny ryb. 6.

8 Mihule mořská Je dlouhá 60 až 75 cm. Larvy žijí v řekách 2 až 5 let, dospělci odplouvají do moře. V moři žijí jako parazité a po 4 letech se vracejí třít do řek a poté hynou. 8.

9 Mihule mořská Detail kruhovité ústní přísavky s několika řadami ostrých zubů a jazykem. Ú.: Které rybě je Mihule podobná? Úhoři KLIK 7. 9.

10 sliznatkysliznatky

11 Opakování - kruhoústí Tělo je. Nepárová pl. Kůže vylučuje Orientace pomocí … Kostra je, mají strunu hřbetní rozčleněnou v obratle Ústa jsou tvořena, nemají čelisti. Za hlavou mají nápadných. Kruhoústí dýchají. Kruhoústí jsou, vývin probíhá přes larvu =. hadovité ocasní sliz. chrupavčitá kruhovitou ústní přísavkou 7 žaberních štěrbin gonochoristé MINOHU žábrami


Stáhnout ppt "Kruhoústí. Opakování 2 1 2 34 5 6 7 Opakování: spojte pojmy, které k sobě patří Strunatci Sumky Salpy Obratlovci Kopinatec Pláštěnci Nemá mozek, jen."

Podobné prezentace


Reklamy Google