Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Městské lesy Hradec Králové a.s. Vliv hipoturistiky na ostatní funkce lesa Ing. Milan Zerzán 11. listopadu 2009.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Městské lesy Hradec Králové a.s. Vliv hipoturistiky na ostatní funkce lesa Ing. Milan Zerzán 11. listopadu 2009."— Transkript prezentace:

1 Městské lesy Hradec Králové a.s. Vliv hipoturistiky na ostatní funkce lesa Ing. Milan Zerzán 11. listopadu 2009

2 Město Hradec Králové získalo lesy již v roce 1307 jako dar od římského krále Albrechta.

3 Pro hradeckou veřejnost představují lesy v okolí města možnost odpočinku a rekreace v dosahu městské dopravy s využitím veškeré pohostinnosti lesa. Dnes hospodaří společnost na ploše cca 3 850 ha převážně uceleného lesního majetku.

4 Společnost byla zřízena Statutárním městem Hradec Králové se záměrem odborného lesního hospodaření a zvyšování estetické a rekreační hodnoty lesů a zpříjemňovaní pobytu návštěvníkům lesů při zachování přírodního lesního bohatství.

5 S tlakem určitých skupin uživatelů funkci lesa začalo docházet ke střetům mezi jednotlivými skupinami stejných tras.

6

7

8

9

10

11

12

13

14 Je nutno formou rekreační ekoturistiky se snažit usměrňovat návštěvníky lesů tak, aby nedocházelo nadměrným využíváním ekologicky zajímavých míst k jejich zničení Je nutno formou rekreační ekoturistiky se snažit usměrňovat návštěvníky lesů tak, aby nedocházelo nadměrným využíváním ekologicky zajímavých míst k jejich zničení.

15 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Městské lesy Hradec Králové a.s. Vliv hipoturistiky na ostatní funkce lesa Ing. Milan Zerzán 11. listopadu 2009."

Podobné prezentace


Reklamy Google