Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PRASOS Práce s operačním systémem. Základní pojmy  operační systém (OS)  plocha  ikona  nabídka start  hlavní panel  oblast s ovládacími prvky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PRASOS Práce s operačním systémem. Základní pojmy  operační systém (OS)  plocha  ikona  nabídka start  hlavní panel  oblast s ovládacími prvky."— Transkript prezentace:

1 PRASOS Práce s operačním systémem

2 Základní pojmy  operační systém (OS)  plocha  ikona  nabídka start  hlavní panel  oblast s ovládacími prvky

3

4

5

6 Názvy souborů zápis z porady.txt Název souboru V OS Windows může být až 254 znaků(dříve jen 5). Můžete používat mezery a diakritiku. Nejde ale použít: / \ : * ?, ….. Tečka odděluje název souboru od přípony souboru Přípona charakterizuje typ souboru.

7 Typy souborů (přípony)  exe – spustitelný soubor  txt – textový soubor  avi – videosekvence  jpg, gif, bmp – obrázky  docx, doc – dokument MS Word  html – soubory internetové stránky  xlsx, xls – tabulka MS Excel  pptx, ppt – prezentace MS PowerPoint

8 Složka (adresář)  Soubory nechceme mít rozházené jen tak na disku (flashce, CD, …), proto vznikly složky. Jsou to takové přihrádky na soubory.  Můžeme mít libovolný počet složek (složek v jiné složce) a v nich libovolný počet souborů.

9

10 Úkol  Na svůj flash-disk:  Vytvořte složky, podsložky a soubory podle následujícího schématu.

11 školaobrázky zápisky prezentace flash disk úkoly.txt zápisky.docx

12 Úkol  Minimalizujte všechna okna, zmáčkněte tlačítko start a vytvořte snímek obrazovky.  PrintScreen, PRTSC  Otevřete malování a zmáčkněte klávesovou zkratku pro vložit.  Uložte obrázek jako škola/obrázkyplocha.bmp

13 Úkol  Otevřete soubor s adresou: flash/škola/zápisky/úkoly.txt  na první řádek napiš datum  na druhý řádek napiš: udělat si test PRASOS na www.zsivt.wz.cz  Uložte a zavřete

14 Úkol  Otevřete webovou adresu: www.zsivt.wz.cz  najdi prezentaci PRASOS  Ulož ji do: flash/škola/prezentace

15 Zdroje obrázků bez odkazů  NAVRÁTIL, Pavel. S počítačem nejen k maturitě 1.díl. 7. vydání. Kralice na Hané: COMPUTER MEDIA, 2009. ISBN 978-80-7402-020-9.

16 Dotazy?

17 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "PRASOS Práce s operačním systémem. Základní pojmy  operační systém (OS)  plocha  ikona  nabídka start  hlavní panel  oblast s ovládacími prvky."

Podobné prezentace


Reklamy Google