Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Piktogramy – co je to?. -Piktogram je stylizovaný obrázek, který na první pohled něco sděluje. -Většinou jde o malý a srozumitelný nákres věci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Piktogramy – co je to?. -Piktogram je stylizovaný obrázek, který na první pohled něco sděluje. -Většinou jde o malý a srozumitelný nákres věci."— Transkript prezentace:

1 Piktogramy – co je to?

2 -Piktogram je stylizovaný obrázek, který na první pohled něco sděluje. -Většinou jde o malý a srozumitelný nákres věci.

3 http://hci.webpark.cz/hieroglyfy.jpg Vysvětli:

4 Piktogramy pro vyjádření sdělení používají i barvy. Např. červená znázorňuje „ZÁKAZ“ nebo „NEBEZPEČÍ“. I ostatní barvy (modrá, bílá, černá) mají svůj specifický význam.

5

6 -Některé piktogramy jsou stejné pro celý svět, celou oblast, celý stát, město. -Například dopravní značky jsou piktogramy, podle nichž se řídí všichni ohleduplní řidiči. -Když se nedodržují, snadno dojde k dopravní nehodě.

7 http://

8

9 Už prehistorické civilizace kreslily na zdi piktogramy, z kterých se později vyvinula obrázková písma (např. hieroglyfy). V roce 1849 žádají pomocí piktogramů indiáni o navrácení lovišť Kongres USA. Až později Féničané vymysleli na každou hlásku jiný znak.

10 Vytvoř návrh piktogramů pro dětské hřiště

11 http://hci.webpark.cz/hieroglyfy.jpg


Stáhnout ppt "Piktogramy – co je to?. -Piktogram je stylizovaný obrázek, který na první pohled něco sděluje. -Většinou jde o malý a srozumitelný nákres věci."

Podobné prezentace


Reklamy Google