Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

STAVBA A PROVOZ STROJŮ 28. Převodovky Autor:Ing. Jan Holzer Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vyškov, Sochorova 15 Vyškov 2011 - 2012 Tato.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "STAVBA A PROVOZ STROJŮ 28. Převodovky Autor:Ing. Jan Holzer Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vyškov, Sochorova 15 Vyškov 2011 - 2012 Tato."— Transkript prezentace:

1 STAVBA A PROVOZ STROJŮ 28. Převodovky Autor:Ing. Jan Holzer Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vyškov, Sochorova 15 Vyškov Tato materiál vznikl v rámci projektu Interaktivní výuka odborných předmětů a matematiky na středních školách stavebního a strojírenského zaměření dle Školního vzdělávacího programu (reg. č. projektu CZ.1.07/1.1.02/ ) Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

2 Převodovky reduktory – do pomalamultiplikátory – do rychla variátory – plynule měnitelný převodový poměr řaditelné převodovky – stupňovitě měnitelný převodový poměr (manuální, sekvenční, automatické)

3

4 jednostupňová s čelními koly dvoustupňovátřístupňová

5 kuželovákuželová s čelním soukolím šneková

6 rozstřikováním (broděním)oběhové (tlakové) Je třeba mazat soukolí, ložiska, pomocné mechanismy Pro vysoké obv. rychlosti – rozprašování olejová mlha

7 Variátory jsou třecí, řemenové nebo řetězové převody, umožňující plynule měnit převod a tím plynule regulovat otáčky. Hospodárnější než obdobná zařízení elektrická nebo hydraulická endscreen&v=yVOhFXbLAos&NR=1

8 1 … centrální kolo (vnější ozubení) 2 … korunové kolo (vnitřní ozubení) u … unašeč S … satelit

9 Výhody: Vstup a výstup v jedné ose (hřídele) Vysoký převodový poměr Malé rozměry, kompaktní tvar

10 cykloidální (trochoidní) převodovka harmonická (vlnová) převodovka


Stáhnout ppt "STAVBA A PROVOZ STROJŮ 28. Převodovky Autor:Ing. Jan Holzer Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vyškov, Sochorova 15 Vyškov 2011 - 2012 Tato."

Podobné prezentace


Reklamy Google