Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nemoc AIDS Nemoc AIDS v Africe. Co je AIDS?  to imunitního systému člověkaHIV.  Onemocnění virového původu způsobující ztrátu imunity proti infekčním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nemoc AIDS Nemoc AIDS v Africe. Co je AIDS?  to imunitního systému člověkaHIV.  Onemocnění virového původu způsobující ztrátu imunity proti infekčním."— Transkript prezentace:

1 Nemoc AIDS Nemoc AIDS v Africe

2 Co je AIDS?  to imunitního systému člověkaHIV.  Onemocnění virového původu způsobující ztrátu imunity proti infekčním chorobám, syndrom selhání imunity. Je to soubor příznaků a infekcí, který je následkem poškození imunitního systému člověka virem HIV. imunitního systémučlověkaHIV imunitního systémučlověkaHIV

3 Co způsobuje nemoc AIDS?   Vyvolavatelem AIDS je virus HIV. Přenáší se krví, spermatem a poševním sekretem.   Způsob nákazy: nechráněný pohlavní styk krví – transfuze, z matky na dítě injekčním užíváním drog

4 Projevy AIDS   Ztráta tělesné hmotnosti   Zánětlivé onemocnění kůže   Horečky stálé nebo přerušované

5 Postižená oblast Afriky nemocí HIV .  Nejvíce je postižena jižní část Afriky – státy Zambie, Namibie, Jihoafrická Republika, Mosambik a Tanzanie.   V Africe je AIDS nakaženo 28 miliónů lidí. V celém světě je celkem 40 miliónů lidí nakažených nemocí AIDS.

6 Proč je AIDS pro Afriku problém?  Lidé nakažení AIDS mají před sebou 10 let života. Nakažení jsou především lidé v produktivním věku  Lidé nakažení AIDS mají před sebou 10 let života. Nakažení jsou především lidé v produktivním věku →  Dospělí nepracují, ale umírají  Přibývá sirotků  Starší děti se musí starat o mladší sourozence, nemohou se proto vzdělávat

7 Kolik stojí léčba AIDS?  Jihoafrická republika by např. potřebovala až 3,3 miliardy dolarů na léčbu nakažených a další 3 miliardy na doplňkovou léčbu a péči o sirotky.  Léčba jednoho pacienta stojí 10 000 dolarů ročně (150 000 Kč).

8 Kdo léčí v Africe AIDS?  Africké zdravotnictví je na pokraji kolapsu. Trápí je nedostatek čisté vody, léků, úbytek odborníků.  Nemocní si musí hradit léky i pobyt v nemocnici.

9  Zakládáním nemocnic se snaží Africe pomoci české humanitární organizace např. ADRA (Keňa) nebo Katolická charita (Uganda) Docent Josef Donát s ugandskými dětmi Česká pomoc


Stáhnout ppt "Nemoc AIDS Nemoc AIDS v Africe. Co je AIDS?  to imunitního systému člověkaHIV.  Onemocnění virového původu způsobující ztrátu imunity proti infekčním."

Podobné prezentace


Reklamy Google