Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Senát České republiky. Základní Info Senát je nerozpustitelný, každé dva roky se volí třetina senátorů 81 členů Sídlem senátu je Valdštejnský palác spolu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Senát České republiky. Základní Info Senát je nerozpustitelný, každé dva roky se volí třetina senátorů 81 členů Sídlem senátu je Valdštejnský palác spolu."— Transkript prezentace:

1 Senát České republiky

2 Základní Info Senát je nerozpustitelný, každé dva roky se volí třetina senátorů 81 členů Sídlem senátu je Valdštejnský palác spolu s Valdštejnskou zahradou, Valdštejnskou jízdárnou a dále Kolovratským palácem a Malým Fürstenberským palácem. Předseda senátu-Přemysl Sobotka(ODS)

3 Pravomoci Senát projednává návrhy zákonů, které mu postoupila Poslanecká sněmovna. Návrh zákona z Poslanecké sněmovny může: schválit - návrh zákona jde k prezidentovi zamítnout - návrh se vrací do Sněmovny, ta může Senát přehlasovat nadpoloviční většinou všech poslanců. To není možné v případě ústavního zákona, volebních zákonů, zákonu o styku obou komor Parlamentu, Jednacího řádu Senátu a některých mezinárodních smluv vrátit s pozměňovacími návrhy zpět do Sněmovny - ta o zákonu hlasuje ve znění navrženém Senátem, pokud není přijmuto prostou většinou, hlasuje znovu o návrhu v původním znění navrženém Sněmovnou, je schválen v případě nadpoloviční většiny hlasů všech poslanců vyjádřit vůli se návrhem nezabývat - tímto usnesením je návrh zákona přijat nevyjádřit se - pokud se Senát do 30 dnů k návrhu zákona nevyjádří, je zákon přijat

4

5 Přemysl Sobotka Pán co může svolávat a rozpouštět senát


Stáhnout ppt "Senát České republiky. Základní Info Senát je nerozpustitelný, každé dva roky se volí třetina senátorů 81 členů Sídlem senátu je Valdštejnský palác spolu."

Podobné prezentace


Reklamy Google