Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EXKURZE 6.A. Vyrážíme od školy již před osmou hodinou. Čeká nás cesta až na okraj města. Sběrný dvůr je sice nejdál, ale nám by toto téma mělo být nejblíž.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EXKURZE 6.A. Vyrážíme od školy již před osmou hodinou. Čeká nás cesta až na okraj města. Sběrný dvůr je sice nejdál, ale nám by toto téma mělo být nejblíž."— Transkript prezentace:

1 EXKURZE 6.A

2 Vyrážíme od školy již před osmou hodinou. Čeká nás cesta až na okraj města. Sběrný dvůr je sice nejdál, ale nám by toto téma mělo být nejblíž.

3

4 Vcházíme do sběrného dvora za průvodcem panem Halbrštátem Přes závoru otvíratelnou čipem

5 Prohlížíme si vytříděné suroviny

6 Dovídáme se jak správně sešlápnout PET lahev. Jsme poučeni o nebezpečnosti eternitového odpadu.

7 Systémy zpětných odběrů

8 Po recyklaci ledničky vzniká kov a prášek, kterým můžeme polapit např. ropu, benzín,… Recyklováním PET lahví vznikají i struny na sekačky

9 1) Kdy se sběrný dvůr v České Třebové otevíral? v roce 2011 2) Kolik má sběrný dvůr zaměstnanců? celkově tři 3) Za jakých podmínek můžeme do sběrného dvora odpad přivézt? když jsme občané města Česká Třebová, nebo zde vlastníme chatu 4) Je do sběrného dvora možné odkládat i nebezpečný odpad (nádoby od barev, laků, baterie, prázdné spreje a další nebezpečné věci?) vybírají zde úplně vše a také třídí 5) V čem vidíte největší přínos sběrného dvora? aby zůstala krásně čistá příroda 6) Platí se za odpady uložené na sběrném dvoře? neplatí

10 7) Kolik je sběrných dvorů v České Třebové? v současnosti jen jeden 8) Mohou se na sběrném dvoře odevzdávat i výrobky na zpětný odběr? ano mohou se odevzdávat 9) Co je v režimu zpětného odběru výrobků (jaké výrobky)? vše co je na elektrický pohon 10) Kdy je sběrný dvůr otevřen (provozní doba)?

11 Co s PET lahvemi, ve kterých byl: 1. olej na smažení – ne do plastů, ale do popelnice! 2. olej automobilní – ne do plastů, ale do nebezpečného odpadu!!! Kam patří tabulové okenní sklo? do barevného skla (má příměsi). Do papíru nepatří: mastné a mokré papíry!!!!!!! Můžeme zde odevzdávat i nepotřebné oblečení: oblečení se nejdříve nabízí k charitativním účelům

12 Je optimistou, věří, že se z přírody „ztratí“ všechny odpadky

13 JAK VYROBIT KOŠTĚ? Potřebujete několik PET lahví Nůžky Násadu, hřebík a kladívko Jehlu a niť

14

15

16

17 Žáci 6. A Učitelé: Jana Černá a Petr Doseděl Odborný výklad: Josef Halbrštát


Stáhnout ppt "EXKURZE 6.A. Vyrážíme od školy již před osmou hodinou. Čeká nás cesta až na okraj města. Sběrný dvůr je sice nejdál, ale nám by toto téma mělo být nejblíž."

Podobné prezentace


Reklamy Google