Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

M ĚSTSKÉ D IVADLO V ARNSDORF. Z ÁKLADNÍ ŠKOLA NÁMĚSTÍ V ARNSDORF, E. B ENEŠE 469 Autorky: Nikola Kocůrková – 7. třída Aneta Zalabová – 7. třída.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "M ĚSTSKÉ D IVADLO V ARNSDORF. Z ÁKLADNÍ ŠKOLA NÁMĚSTÍ V ARNSDORF, E. B ENEŠE 469 Autorky: Nikola Kocůrková – 7. třída Aneta Zalabová – 7. třída."— Transkript prezentace:

1 M ĚSTSKÉ D IVADLO V ARNSDORF

2 Z ÁKLADNÍ ŠKOLA NÁMĚSTÍ V ARNSDORF, E. B ENEŠE 469 Autorky: Nikola Kocůrková – 7. třída Aneta Zalabová – 7. třída

3 H ISTORIE Nový Bor a Varnsdorf bojovali o to, kde bude divadlo. Divadlo nakonec získal Nový Bor. Ředitelem divadla se stal Antonín Strnad. Zemřel přední člen souboru V. Slavínský. V roce divadlo bylo přeloženo z Nového Boru do Varnsdorfu, kde se hrálo v sále Rudého domu.

4 H ISTORIE Divadlo zahájilo svoji činnost v roce Budova byla slavnostně otevřena představením Tylovy Fidlovačky. V roce 1956 bylo divadlo nově slavnostně otevřeno ve Varnsdorfu. V následujících letech existovalo divadlo pod názvem Městské oblastní divadlo Varnsdorf. Byla v něm celá řada významných osobností.

5 H ISTORIE Pozdější dlouholetý prezident herecké asociace byl Jan Teplý. Ota Zmrzlík byl vedoucí osvětlovač. 30. června 1963 zaniklo Městské oblastní divadlo Varnsdorf. V září tohoto roku zahájilo činnost v podobě stálé scény bez vlastního souboru. Prvním ředitelem stálé scény se stal Milan Drahorád.

6 H ISTORIE V 15. sezoně úspěšně pokračovala družba z deseti varnsdorfskými BSP. Členové divadla odpracovali na brigádách celkem 2284 hodin. V roce 1962 bylo sehráno 258 představení pro diváků a v první polovině roku 1963, 152 představení pro diváků. V roce 1963 zemřel Josef Pospíšil, člen divadla.

7 H ISTORIE Byl podán návrh na přebudování Rudého domu ve stálé divadlo. Za 15 let svého trvání odehrálo divadlo 3680 představení pro téměř milion diváků. Členové divadla najezdili za svým divákem kilometrů, což se rovná dvaceti cestám kolem Zeměkoule. Poslední umělecký ředitel divadla byl Ilja Bureš.

8 H ISTORIE V letech došlo v budově divadla k rekonstrukci jevištní technologie, hlediště a hereckého zázemí. V současnosti je varnsdorfské divadlo jediným kamenným divadlem v celém Šluknovském regionu. Nabízí kulturní služby obyvatelům v oblastech Ústeckého kraje.

9 D IVADLO V SOUČASNOSTI Nabídka divadla zahrnuje široké spektrum programů. Nabízí divadelní, hudební, zábavné, dětské a naučné scény. Nabízí také akce pro děti a dospělé. Divadlo má celkem 449 sedadel. Vedle jeviště jsou dva klavíry.

10 O BRÁZKY D IVADLA V ARNSDORF

11

12

13

14

15

16 Z DROJE Palme A. (1999): Varnsdorf a jeho historické pamětihodnosti. Kruh přátel muzea Varnsdorf. Rumburk, 213 s., ISBN


Stáhnout ppt "M ĚSTSKÉ D IVADLO V ARNSDORF. Z ÁKLADNÍ ŠKOLA NÁMĚSTÍ V ARNSDORF, E. B ENEŠE 469 Autorky: Nikola Kocůrková – 7. třída Aneta Zalabová – 7. třída."

Podobné prezentace


Reklamy Google