Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-Poruba příspěvková organizace Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-Poruba příspěvková organizace Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-Poruba příspěvková organizace Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0883 Název projektu: Rozvoj vzdělanosti Číslo šablony: III/2 Datum vytvoření: 10. 4. 2013 Autor: Mgr. Pavel Navrátil Určeno pro předmět: Informační a komunikační technologie Tematická oblast: Práce se standardním aplikačním programovým vybavením textový editor Obor vzdělání: Masér sportovní a rekondiční (69-41-L/02) 2. ročník Název výukového materiálu: Oddíly Popis využití: Výukový materiál s úkoly pro žáky s využitím dataprojektoru, notebooku Čas: 15 minut VY_32_INOVACE_ICTM22560NAV

2 ODDÍLY Motto: Tady platí má pravidla…

3 PŘÍKLADY z praxe Přílohy ve Výroční zprávě – tabulky našíř Dodatky k dokumentu a odlišné číslování Předmluva a Hlavní dokument Oddělení části dokumentu od zbytku

4 Nový dokument Titulní stránka Prohlášení o samostatném vypracování Na 3. listu teprve začíná vlastní text, který ale budu chtít číslovat od 1 Na konci 2. stránky vybereme Rozložení stránky Konce – Oddílů (s pokračováním na nové stránce) Vložení konce oddílu JAK na to?

5 Zobrazením neviditelných znaků zjistíme, že se do dokumentu zařadil Konec oddílu (s pokračováním na nové stránce) Pokračujeme v textu a dle potřeby vložíme opět konec oddílu, u dalšího oddílu zvolím orientaci stránky na šířku Zobrazení konce oddílu JAK na to?

6 NABÍDKY, upřesnění, volby Záhlaví následujícího oddílu může být stejné jako u předchozího (propojíme je) Číslování stránek (třeba v zápatí) může navazovat na minulý oddíl, nebo může začínat znovu

7 Ukázky konců oddílů záhlaví zápatí číslování stránek orientace stránek FINÁLE

8 SHRNUTÍ, opakování, dotazy Oddíly se používají pro oddělení části dokumentu Každý oddíl může mít svou hlavičku i zápatí, (někdy je vhodné pokračovat třeba s hlavičkou) své číslování stránek orientaci velikost velikost okrajů obsah

9 1) Vytvořte zprávu o firmě Titulní list a druhá stránka s nějakým textem Na třetí stránce začne další oddíl s orientací stránky na výšku, v hlavičce adresa a číslování v zápatí Na třetí stránce (celkově páté) začněte oddíl s orientací stránky na šířku, stejnou hlavičkou (bude pokračovat), ale v zápatí bude číslování znovu od 1 a jinak provedeno – jiný typ. 2) Výsledek práce ulož pod názvem oddily a zašli emailem vyučujícímu. ÚKOL(y)

10 CITACE a zdroje MS Office 2010. 2010.


Stáhnout ppt "Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-Poruba příspěvková organizace Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google