Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tepelné elektrárny. Definice teplené elektrárny: Výrobna elektrické energie.Jedná se o technologický celek, který vyrábí elektrickou energii přeměnou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tepelné elektrárny. Definice teplené elektrárny: Výrobna elektrické energie.Jedná se o technologický celek, který vyrábí elektrickou energii přeměnou."— Transkript prezentace:

1 Tepelné elektrárny

2 Definice teplené elektrárny: Výrobna elektrické energie.Jedná se o technologický celek, který vyrábí elektrickou energii přeměnou z chemické energie vázané v palivu prostřednictvím tepelné energie.

3 Negativa : 1.) Oxidy dusíku 2.) Účinnost 50% 3.) Kyselé deště Pozitiva : 1.) Cena 2.) Pokrytí 65% spotřeby 3.) Tichá výroba

4 Jak to funguje?

5 Druhy : Dělí se podle paliva na: Uhelné, plynové a nebo na biomasu. Některé elektrárny: Chvaletice, Hodonín, Ledvice, Mělník a Plzeń (celkem 26) Elektrárna Prunéřov

6 Zajímavosti : -První elektrárnu postavil František Křižík (Žižkov) -Ročně u nás tepelné elektrárny vyrobí 46 147 GWh -Největší tepelné elektrárny se nacházejí v JAR a zajišťují téměř 2/3 produkce elektřiny pro celou Afriku. -Většina tepelných elektráren u nás, spaluje hnědé uhlí -Vybavení el. odlučovačem popílku= snížení emisí oxidu siřičitého a popílku o 90 % a emise oxidů dusíku o 50 %.

7 Zdroje: http://www.wikipedia.org/ http://www.cez.cz/cs/ http://www.energyweb.cz/


Stáhnout ppt "Tepelné elektrárny. Definice teplené elektrárny: Výrobna elektrické energie.Jedná se o technologický celek, který vyrábí elektrickou energii přeměnou."

Podobné prezentace


Reklamy Google