Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Krajina, která se nám stala domovem. Denně do ní otiskujeme své šlépěje a doufáme, že alespoň některé po nás zůstanou navždy. Pojďte s námi poodkrýt tajemství.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Krajina, která se nám stala domovem. Denně do ní otiskujeme své šlépěje a doufáme, že alespoň některé po nás zůstanou navždy. Pojďte s námi poodkrýt tajemství."— Transkript prezentace:

1 Krajina, která se nám stala domovem. Denně do ní otiskujeme své šlépěje a doufáme, že alespoň některé po nás zůstanou navždy. Pojďte s námi poodkrýt tajemství dávných příběhů, protože…

2 … někde tady máme své kořeny a potřebujeme vědět, kam patříme. Jak to tedy tenkrát bylo s čerty na Ještědu a proč vlastně vznikla Čertova zeď?

3 Víte, proč nakonec dopadla dobře bitva u Jeřmanic a Dlouhého Mostu a jak se stalo, že syn chudé vdovy a rychtářova dcera k lásce a štěstí přišli? Nevěříte, že láska hory přenáší?

4 A v dávných dobách dokonce v blízkosti Liberce sídlil drak ! Jak asi vypadal a komu hrozilo, že se stane drakovou večeří? Dějiny se mění, když má chlap kus odvahy a kapku štěstí…

5  Zahrnuje tři pověsti: Čerti na Ještědu, Svatba s překážkami a Dračí vrch nad Kateřinkami (pro Frýdlantsko pověst o Kateřině z Redernu).  Pásmo vhodně propojuje literární výchovu a vlastivědu díky kombinaci příběhů s fotografiemi dějišť pověstí, se zajímavými vlastivědnými údaji, kvízy a soutěžemi. Lze ho využít jako podnět k projektovému dni spolu s pracovním listem a mapou s obrázky k nalepení, které je možné si zdarma stáhnout na našich webových stránkách.  Každá pověst je podána jinou formou.  Délka pásma je 45 minut.  Cena: 45 Kč/žák, učitelé neplatí. Pokud Vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás, prosím, rádi za Vámi přijedeme. Mail: literapoint@gmail.com Telefon: Mgr. Marie Dušáková – 724 292 292 Mgr. Marie Beranová – 724 746 655 Web: www.literapoint.cz


Stáhnout ppt "Krajina, která se nám stala domovem. Denně do ní otiskujeme své šlépěje a doufáme, že alespoň některé po nás zůstanou navždy. Pojďte s námi poodkrýt tajemství."

Podobné prezentace


Reklamy Google