Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lucie Pizúrová. práce vykonávaná dítětem mladším 18 let práce vykonávaná dítětem mladším 18 let dítě pracuje na úkor svého vzdělání dítě pracuje na úkor.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lucie Pizúrová. práce vykonávaná dítětem mladším 18 let práce vykonávaná dítětem mladším 18 let dítě pracuje na úkor svého vzdělání dítě pracuje na úkor."— Transkript prezentace:

1 Lucie Pizúrová

2 práce vykonávaná dítětem mladším 18 let práce vykonávaná dítětem mladším 18 let dítě pracuje na úkor svého vzdělání dítě pracuje na úkor svého vzdělání jedno ze sedmi dětí na světě musí pracovat jedno ze sedmi dětí na světě musí pracovat celkem pracuje 218 milionů dětí celkem pracuje 218 milionů dětí největší podíl pracujících dětí je v největší podíl pracujících dětí je v subsaharské Africe subsaharské Africe

3 v Mali pracuje 63 % všech dětí v Mali pracuje 63 % všech dětí v Indii se jedná o největší počet dětí na světě (12 milionů) v Indii se jedná o největší počet dětí na světě (12 milionů) Jižní Amerika a Karibské oblasti - nejúspěšnější region Jižní Amerika a Karibské oblasti - nejúspěšnější region v odstraňování dětské práce v odstraňování dětské práce 2/3 dětí nenavštěvujících školu tvoří dívky 2/3 dětí nenavštěvujících školu tvoří dívky Horší pozice dívek je dána přesvědčením, že vzdělání Horší pozice dívek je dána přesvědčením, že vzdělání nepotřebují, protože jejich pracovní náplní bude v budoucnu nepotřebují, protože jejich pracovní náplní bude v budoucnu především práce v domácnosti. především práce v domácnosti.

4

5

6 Nejhorší formy dětské práce - prostituce, pornografie, obchod s narkotiky obchod s narkotiky Obchod s dětmi - dítě je za úplatek nebo z jiného důvodu předáno další osobě Dětští vojáci - vláda nebo rebelové zahrnují děti do ozbrojených konfliktů coby bojovníky Malí domácí sluhové - práce vykonávaná dětmi v domácnostech, prodloužená pracovní doba, otrocké podmínky prodloužená pracovní doba, otrocké podmínky Bez ohledu na to, kolik typů dětské práce existuje, neakceptovatelné jsou všechny! Hazardní dětská práce - riskantní s ohledem na fyzický, psychický a morální vývoj dítěte (práce v podzemí, pod vodou, ve výšce apod.)

7 Chudoba - rodiny potřebují děti Chudoba - rodiny potřebují děti k pomoci na polích, k pomoci na polích, v domácnosti nebo v domácnosti nebo k přispívání do rodinného rozpočtu k přispívání do rodinného rozpočtu Tradice Tradice

8 Základním krokem k odstranění dětské práce je zajištění Základním krokem k odstranění dětské práce je zajištění dostupného vzdělání pro všechny děti na světě. dostupného vzdělání pro všechny děti na světě. Některé státy přijaly zákony, ale nedovedou je aplikovat v praxi. ale nedovedou je aplikovat v praxi.

9 Adoptováním na dálku – vybrané děti získají vzdělání přímo Adoptováním na dálku – vybrané děti získají vzdělání přímo ve svém přirozeném kulturním prostředí, dáme dítěti šanci ve svém přirozeném kulturním prostředí, dáme dítěti šanci na lepší život, pomůžeme mu z úplné chudoby. na lepší život, pomůžeme mu z úplné chudoby. Posíláním finanční částky pomůžeme dítěti dosáhnout Posíláním finanční částky pomůžeme dítěti dosáhnout alespoň minima životních podmínek, jaké mají ostatní děti alespoň minima životních podmínek, jaké mají ostatní děti jinde ve světě. jinde ve světě. Budeme se aktivně zapojovat do boje proti dětské práci. Budeme se aktivně zapojovat do boje proti dětské práci. Podepíšeme petici,vyjádříme nesouhlas nebo zorganizujeme Podepíšeme petici,vyjádříme nesouhlas nebo zorganizujeme svoji vlastní kampaň. svoji vlastní kampaň.

10 http://www.rozvojovka.cz/download/pdf/pdfs_227.pdf http://cs.wikipedia.org/wiki/Dětská_práce#P.C5.99.C3.AD.C4. 8Diny_a_d.C5.AFsledky_d.C4.9Btsk.C3.A9_pr.C3.A1ce http://www.stopdetskepraci.cz/index.php?id=173&idp=203 http://www.nazemi.cz/co-delame/kampan-prace-pro-deti/proc- je-detska-prace-problem.html

11


Stáhnout ppt "Lucie Pizúrová. práce vykonávaná dítětem mladším 18 let práce vykonávaná dítětem mladším 18 let dítě pracuje na úkor svého vzdělání dítě pracuje na úkor."

Podobné prezentace


Reklamy Google