Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Světová populace je celkové množství všech živých lidí na Zemi v daném čase.Podle odhadů vydávaných sčítáním lidu dosáhla Zemská populace v roce 2007.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Světová populace je celkové množství všech živých lidí na Zemi v daném čase.Podle odhadů vydávaných sčítáním lidu dosáhla Zemská populace v roce 2007."— Transkript prezentace:

1

2

3 Světová populace je celkové množství všech živých lidí na Zemi v daném čase.Podle odhadů vydávaných sčítáním lidu dosáhla Zemská populace v roce miliardy Přibližně jedna pětina všech lidí, kteří existovali za posledních šest tisíc let jsou v současné době živí. Podle některých odhadů, je na světě jedna miliarda lidí ve věku 15 až 24 let.

4

5

6

7 Globálním problémem č. 1 je rychlý a nerovnoměrný růst obyvatelstva. Ukazatelem, který vyjadřuje změny počtu obyvatel na Zemi je pohyb obyvatelstva. Ten dále rozdělujeme na pohyb přirozený- porodnost a úmrtnost (+ přirozený přírůstek/ přirozený úbytek) a na územní pohyb- Hustota zalidnění ČR (migrace/ stěhování).

8 Hlad není jen nepříjemný pocit, který někdy cítíme před jídlem. Je to především strašlivá pohroma, jíž každoročně padnou za oběť stovky tisíc lidí, zejména děti.

9 Hlad je stav, ve kterém přirozená energetická rezerva savce, která je uložena v tukové tkáni, stoupla nad obvyklou úroveň a poškozuje zdraví. Obezita u divoké zvěře je relativně vzácná, ale je obvyklá u domácích zvířat, jako prasata, psi nebo kočky atd., které mohou být překrmené a bez dostatečného pohybu.

10 Nadměrný příjem potravy; nadměrný příjem kalorií Deprese Nedostatek pohybu Nepravidelné stravování Podzimní přibírání váhy Mateřské přibírání váhy Hypofunkce štítné žlázy Nadbytek estrogenů

11 norma nadváha obezita

12 1. Hlad není jen nepříjemný ……….., který někdy cítíme před jídlem. DOPLŇ 2.Světová …………. je celkové množství všech živých lidí na Zemi v daném..DOPLŇ 3.Globálním ……………. č. 1 je rychlý a nerovnoměrný růst obyvatelstva.DOPLŇ 4.Jedním z důvodů obezity je nedostatek………………..DOPLŇ 5…………. není jen nepříjemný pocit, který cítíme před jídlemDOPLŇ 6.Obezita je ………….., ve kterém přirozená energetická rezerva savceDOPLŇ 7.Obezita u divoké zvěře je relativně…………DOPLŇ 8.Jedním z důvodů obezity je nadbytek…………….DOPLŇ

13 pocit populace problémem pohybu hlad stav vzácná estrogenů


Stáhnout ppt "Světová populace je celkové množství všech živých lidí na Zemi v daném čase.Podle odhadů vydávaných sčítáním lidu dosáhla Zemská populace v roce 2007."

Podobné prezentace


Reklamy Google