Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

2 MECHANIKA 2.1 Kinematika  popisuje pohyb. 2 Klasifikace mechanických pohybů Mechanický pohyb lze dělit podle různých kritérií: podle tvaru trajektorie.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "2 MECHANIKA 2.1 Kinematika  popisuje pohyb. 2 Klasifikace mechanických pohybů Mechanický pohyb lze dělit podle různých kritérií: podle tvaru trajektorie."— Transkript prezentace:

1 2 MECHANIKA 2.1 Kinematika  popisuje pohyb

2 2 Klasifikace mechanických pohybů Mechanický pohyb lze dělit podle různých kritérií: podle tvaru trajektorie podle tvaru trajektorie podle velikosti rychlosti podle velikosti rychlosti........

3 Mechanický pohyb z hlediska tvaru trajektorie křivočaré křivočaré trajektorií je obecná křivka, a to jak otevřená (např. parabola) tak i uzavřená (např. elipsa) trajektorií je obecná křivka, a to jak otevřená (např. parabola) tak i uzavřená (např. elipsa) kruhový pohyb – nejjednodušší křivočarý kruhový pohyb – nejjednodušší křivočarý přímočaré přímočaré trajektorií je přímka trajektorií je přímka

4 Mechanický pohyb z hlediska velikosti rychlosti rovnoměrné rovnoměrné velikost rychlosti se s časem nemění, ačkoliv se může měnit směr vektoru rychlosti velikost rychlosti se s časem nemění, ačkoliv se může měnit směr vektoru rychlosti rovnoměrný přímočarý pohyb – stálá velikost i směr rovnoměrný přímočarý pohyb – stálá velikost i směr rovnoměrný pohyb po kružnici – stálá velikost, mění se směr rovnoměrný pohyb po kružnici – stálá velikost, mění se směr nerovnoměrné nerovnoměrné velikost rychlosti se s časem mění velikost rychlosti se s časem mění v závislosti na velikosti zrychlení může jít o pohyb zrychlený, zpomalený nebo zcela obecný. v závislosti na velikosti zrychlení může jít o pohyb zrychlený, zpomalený nebo zcela obecný.

5


Stáhnout ppt "2 MECHANIKA 2.1 Kinematika  popisuje pohyb. 2 Klasifikace mechanických pohybů Mechanický pohyb lze dělit podle různých kritérií: podle tvaru trajektorie."

Podobné prezentace


Reklamy Google