Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0232 Název projektuEU peníze středním školám Masarykova OA Jičín Název školyMASARYKOVA OBCHODNÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0232 Název projektuEU peníze středním školám Masarykova OA Jičín Název školyMASARYKOVA OBCHODNÍ."— Transkript prezentace:

1 DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/ Název projektuEU peníze středním školám Masarykova OA Jičín Název školyMASARYKOVA OBCHODNÍ AKADEMIE, 17. listopadu 220, Jičín PředmětČeský jazyk a literatura Tematický okruhLiteratura pro 3.ročník TémaAntoine de Saint-Exupery Označení DUMUVY_32_INOVACE_ Jméno autoraEva Máchová Datum vytvoření AnotaceShrnující prezentace, opakování, video ukázka.

2 Antoine de Saint-Exupéry ( – )

3 Doplňte tabulku: NázevLiterární druhLiterární žánrTémaVáš komentář Malý princ Země lidí Citadela Noční let

4 Malý princ Podívejte se na video a poté doplňte text na následující straně:video

5 Malý princ (francouzsky Le petit prince) vydaný v roce 1943 je nejznámější literární dílo __________ spisovatele a _______ Antoina de Saint-Exupéryho. Jde současně o jeden z nejslavnějších _______ příběhů moderní světové literatury. V knize je mnoho m______r a př________í, lze zde najít myšlenky, které autor konkrétněji vyjádřil v Zemi ______. Kniha vypráví příběh pilota (samotného Exupéryho), který ztroskotá na ________ a tam se setkává s Malým princem, jenž sem přišel z daleké ___________. (1)

6 ŘEŠENÍ: Malý princ (francouzsky Le petit prince) vydaný v roce 1943 je nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde současně o jeden z nejslavnějších pohádkových příběhů moderní světové literatury. V knize je mnoho metafor a přirovnání, lze zde najít myšlenky, které autor konkrétněji vyjádřil v Zemi lidí. Kniha vypráví příběh pilota (samotného Exupéryho), který ztroskotá na Sahaře a tam se setkává s Malým princem, jenž sem přišel z daleké planetky.

7 Seznam literatury a pramenů Obrázek: Exupery – portrét. [online] [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: Obrázek: Malý princ. [online] [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: (1) Video. Malý princ. [online] [cit ]. Dostupné na WWW:


Stáhnout ppt "DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0232 Název projektuEU peníze středním školám Masarykova OA Jičín Název školyMASARYKOVA OBCHODNÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google