Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jinak se mu říká taktoměr nebo taktometr. Je to přístroj, který rovnoměrně odklepává rytmus hudební skladby. Tento hodinový přístroj udává počet základních.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jinak se mu říká taktoměr nebo taktometr. Je to přístroj, který rovnoměrně odklepává rytmus hudební skladby. Tento hodinový přístroj udává počet základních."— Transkript prezentace:

1

2 Jinak se mu říká taktoměr nebo taktometr. Je to přístroj, který rovnoměrně odklepává rytmus hudební skladby. Tento hodinový přístroj udává počet základních dob v jedné minutě ( počet úderů za minutu ). Vynalezl ho na přelomu 18. a 19. století německý hudebník a vynálezce Johann Nepomuk Mälzel ( čti melcl ).

3 německý hudebník ( 1772 – 1838 ) autor metronomu, všestranný vynálezce a stavitel hudebních automatů blízký přítel Ludwiga van Beethovena

4  Svým tikáním se podobá hodinám, ale čas neukazuje.  Slouží hudebníkům k udržování tempa při nácviku skladeb.  Metronom sestrojil Johann Nepomuk Mälzel, současník hudebního skladatele Ludwiga van Beethovena.

5 skladba má pravidelný r….. bicí nástroj hudební nástroj ( 6 strun ) jinak hra se zpěvy trojzvuk slabě značka pro tón jiným slovem pauza Vylušti hudební křížovku.

6 RT E T R O N O M U N P ATN AKLPO IA AK OPE KY BUB ARA A DR O S skladba má pravidelný r….. bicí nástroj hudební nástroj ( 6 strun ) jinak hra se zpěvy trojzvuk slabě značka pro tón jiným slovem pauza Řešení křížovky :

7 Jiří Havel Délku tónů přesně měří, dobře dělá, kdo mu věří, dobře dělá, kdo si zvyká hrát vždycky tak, jak on tiká!


Stáhnout ppt "Jinak se mu říká taktoměr nebo taktometr. Je to přístroj, který rovnoměrně odklepává rytmus hudební skladby. Tento hodinový přístroj udává počet základních."

Podobné prezentace


Reklamy Google