Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Mgr. Petra Pláničková Název:VY_32_INOVACE_417_TŘÍDĚNÍ ROSTLIN Téma: PLANÉ A KULTURNÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Mgr. Petra Pláničková Název:VY_32_INOVACE_417_TŘÍDĚNÍ ROSTLIN Téma: PLANÉ A KULTURNÍ."— Transkript prezentace:

1 Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Mgr. Petra Pláničková Název:VY_32_INOVACE_417_TŘÍDĚNÍ ROSTLIN Téma: PLANÉ A KULTURNÍ ROSTLINY, PLEVELE, LÉČIVKY, HOSPODÁŘSKÉ… Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21. 2975

2 ANOTACE Prezentace je určena žákům 4. tříd v hodině ČaS opakování, procvičování(přírodověda – živá příroda). Žáci správně roztřídí rostliny na kulturní a plané. Dokáží vyjmenovat jejich druhy a jednotlivé rostliny správně zařadit. Popíší jejich význam pro člověka a naopak jejich škodlivost. Vypráví, jak se staráme o pokojové rostliny a vyjmenují, které doma pěstují. Snímek č. 4 – heřmánek, mateřídouška, šípek, pampeliška, violka Snímek č. 5 – chrpa, vlčí mák, svlačec Na závěr si mohou doplnit přiložený pracovní list.

3 ROSTLINY

4 OBSAH  1) Plané rostliny  léčivky  plevele  2) Kulturní rostliny  hospodářské  ovocné stromy a keře  zahradní  okrasné  pokojové

5 Plané rostliny Rostou ve volné přírodě např.: na louce, v lese…. Příroda se o ně stará sama

6 Lé č ivky Jsou nám prospěšné svými léčivými účinky Připravujeme z nich léčivé čaje, masti, slouží také jako cenné suroviny k výrobě léků

7 Plevele Na polích a na zahrádkách snižují úrodu. Pěstovaným rostlinám ubírají živiny, vodu a stíní jim. Vytrháváme jej i s kořeny. Lidé je hubí ve velkém chemicky, mnoho z nich je vzácných.

8 Kulturní rostliny Lidé si je pěstují pro svůj užitek. Spoustu z nich vyšlechtili a pěstují z nich různé odrůdy. (např. jablka)

9 Hospodá ř ské Pěstujeme je na polích. K jejich pěstování používáme velké zemědělské stroje.

10 Ovocné stromy a ke ř e Pěstujeme je na zahradách nebo v sadech. Jsou to rostliny vytrvalé. Patří mezi dřeviny.

11 Zahradní Pěstujeme je na zahrádce – zelenina a ovoce. K jejich pěstování je třeba zahradního náčiní.

12 Okrasné Pěstujeme je, protože nám zdobí a zkrášlují okolí. Květiny k řezu, pěstujeme ve sklenících, kupujeme si je domů do vázy.

13 Pokojové Pěstujeme je doma v květináčích. Pravidelně se o ně staráme: (přesazujeme je, zaléváme, kypříme a sprchujeme).

14 PRACOVNÍ LIST

15

16 POUŽITÉ ZDROJE Program Microsoft Office 2010 Vlastní zdroje


Stáhnout ppt "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Mgr. Petra Pláničková Název:VY_32_INOVACE_417_TŘÍDĚNÍ ROSTLIN Téma: PLANÉ A KULTURNÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google