Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

WiFi fenomén bezdrátových sítí. Proč bezdrátové sítě? jednoduché zasíťování objektů, kde nelze kabelovou síť položit (historické budovy atd) snadné propojení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "WiFi fenomén bezdrátových sítí. Proč bezdrátové sítě? jednoduché zasíťování objektů, kde nelze kabelovou síť položit (historické budovy atd) snadné propojení."— Transkript prezentace:

1 WiFi fenomén bezdrátových sítí

2 Proč bezdrátové sítě? jednoduché zasíťování objektů, kde nelze kabelovou síť položit (historické budovy atd) snadné propojení několika od sebe vzdálených sítí výstavba komunitních sítí propojujících přátele (sdílení internetu)

3 A proč právě WiFi? používá bezlicenční radiové frekvence obecně uznávaný standard, z toho plyne – interoperabilita mezi zařízeními výrobců – široká dostupnost informací, zařízení – příznivé ceny vysoké přenosové rychlost (až 54 Mb/s)

4 Vývoj WiFi 1997 – standard 802.11 a rychlost až 2 Mb/s 1999 – standard 802.11b až do 11 Mb/s 2000 – certifikace interoperability zařízení organizací WECA (dnes WiFi Alliance) 2003 – standard 802.11g, rychlost až 54 Mb/s 2004 – standard 802.11h pro nové frekvence 5 GHz Standard 802.11a z roku 1999 pro pásmo 5 GHz nelze v Evropě používat, funguje pouze v USA.

5 WiFi a síť v kanceláři, bytě WiFi umožňuje připojovat se bez drátů do kabelové sítě a tedy například do ethernetu Díky tomu je možné pracovat s počítačem jednoduše a rychle všude, kde je WiFi pokrytí Není nutné tahat kabely po bytě, kanceláři

6 Parametry WiFi Přenosová rychlost 1-11 Mb/s ve standardu 802.11b a až 54 Mb/s dle standardu 802.11g Pracovní frekvence 2,4 GHz (jako Bluetooth, mikrovlnné trouby atd) Dosah s vestavěnou anténou desítky metrů Dosah s přídavnou anténou: až kilometry Zařízení dostupná jako PCI, USB, PCMCIA, CompactFlash karty pro hlavní operační systémy.

7 Co jsou to hotspoty hostpot – veřejný přístupový bod nabízející připojení do internetu skrze WiFi více jak 100 hotspotů v ČR – benzinové pumpy Shell – provozovny KFC, Café Nescafé, restaurace – hotely, letiště, výstaviště v Brně – atraktivní lokality zejména v Praze a Brně některé jsou zdarma nebo v testovacím provozu, jiné placené seznam na www.marigold.cz/hotspotywww.marigold.cz/hotspoty

8 Jak začít s WiFi PCMCIA karta pro notebook nebo PCI/USB adaptér do stolního počítače přístupový bod zapojený do internetu v prodeji dnes již prakticky u všech PC prodejců ceny – od 4000 Kč za přístupový bod – od 1000 Kč za PCMCIA/PCI kartu – od 1500 Kč za USB adaptér


Stáhnout ppt "WiFi fenomén bezdrátových sítí. Proč bezdrátové sítě? jednoduché zasíťování objektů, kde nelze kabelovou síť položit (historické budovy atd) snadné propojení."

Podobné prezentace


Reklamy Google