Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

HOAX,PHISHING,SPYWARE. HOAX Hoax označuje podvod,mystifikaci nebo také žertovnou klamnou zprávu Zpráva uživatele varuje před virem,prosí o pomoc,informuje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "HOAX,PHISHING,SPYWARE. HOAX Hoax označuje podvod,mystifikaci nebo také žertovnou klamnou zprávu Zpráva uživatele varuje před virem,prosí o pomoc,informuje."— Transkript prezentace:

1 HOAX,PHISHING,SPYWARE

2 HOAX Hoax označuje podvod,mystifikaci nebo také žertovnou klamnou zprávu Zpráva uživatele varuje před virem,prosí o pomoc,informuje o nebezpečí,snaží se pobavit apod. Většinou hoax žádá o rozeslání mezi přátele aby se co nejvíce šířil,je někdy označován jako řetězový e-mail.

3 OCHRANA PROTI HOAXU Pokud dostanete takovýto e-mail,kontaktujte odesílatele a pokuste se ho poučit o zbytečnosti zprávy. Hoax můžete rozeznat tak,že pokud zpráva obsahuje výzvu k dalšímu šíření,je to s největší pravděpodobností Hoax.

4 PHISHING Je to podvodná technika používaná na internetu k získaní citlivých údajů(hesla,čísla kreditních karet apod.) Principem Phishingu je rozesílání e-mailových zpráv atd.,které často vyzývají adresáta k zadání osobních údajů na falešnou stránku.Útočník poté získá potřebné údaje.

5 BOJ S PHISINGEM Uživatelská úroveň – osvěta a dodržování bezpečnostních pravidel. Softwarová úroveň – specializované nástroje,které útoky detektují a upozorňují na ně. Organizace – Odstraňují stránky s útoky.Některé státy ž vytvořili specializovanou legislativu zaměřenou na phising.

6 SPYWARE Je to program,který využívá internetové stránky k odesílání dat z počítače bez vědomí uživatele. Někteří autoři spyware se hájí že využívají přehled navštívených webových stránek k reklamě. Existují ale i spyware odesílající hesla a čísla kreditních karet.

7 DRUHY SPYWARU-VIRU Adware - obtěžují při práci na počítači reklamou. Browser helper object - dll knihovna, která umožňuje programátorům změnit a sledovat Internet Explorer. Hijacker - mění domovskou stránku. Dialers - přesměrovává telefonní linku na drahé telefonní tarify. Key Loggers - sleduje každý pohyb na klávesnici, některé druhy odesílají uživatelova hesla. Miscellaneous - je to směs spyware. Remote Administration - umožní vzdálenému uživateli ovládat PC.

8 OCHRANA PROTI SPYWARU Neprohlížet webové stránky s podezřelým obsahem (pornografie, warez) Při surfování používat bezpečnější webový prohlížeč. Používat antispywarové programy. Provádět aktualizace systému. Používat firewall. Neinstalovat podezřelé programy.


Stáhnout ppt "HOAX,PHISHING,SPYWARE. HOAX Hoax označuje podvod,mystifikaci nebo také žertovnou klamnou zprávu Zpráva uživatele varuje před virem,prosí o pomoc,informuje."

Podobné prezentace


Reklamy Google