Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Proč chránit data v počítači technická závada hardware PC destruktivní působení uživatele činnost nepovolané osoby destruktivní působení škodlivého obsahu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Proč chránit data v počítači technická závada hardware PC destruktivní působení uživatele činnost nepovolané osoby destruktivní působení škodlivého obsahu."— Transkript prezentace:

1 Proč chránit data v počítači technická závada hardware PC destruktivní působení uživatele činnost nepovolané osoby destruktivní působení škodlivého obsahu - viry, spyware technická závada hardware PC destruktivní působení uživatele činnost nepovolané osoby destruktivní působení škodlivého obsahu - viry, spyware

2 Co musíš udělat pro zabezpečení dat oddělení systému a aplikací od datových souborů vytvoření několika diskových oddílů - programy, data, záloha vytvoření obrazu oddílu programy a jeho zálohování v oddílu záloha zabezpečení operačního systému a jeho aktualizace použití a aktualizace antivirového systému pravidelné zálohování dat mimo pevný disk - CD, DVD zálohování elektronické pošty - maily a účty

3 Zásady V současnosti i samotní výrobci antivirových programů neskrývají, že samotný antivirový program je pro ochranu PC nedostatečný. Proto je nutné jej kombinovat s tzv.firewallem, který zabraňuje průniku škodlivých kódů do PC. V současnosti i samotní výrobci antivirových programů neskrývají, že samotný antivirový program je pro ochranu PC nedostatečný. Proto je nutné jej kombinovat s tzv.firewallem, který zabraňuje průniku škodlivých kódů do PC. používání bezpečnostních nástrojů pravidelná aktualizace zabezpečení PROTO JE NEZBYTNÉ !!

4 Ochrana dat před škodlivým obsahem Malware - škodlivý obsah Viry - škodlivé programy Nástroje pro zabezpečení dat MALWARE Počítačový vir Trojský kůň Backdoor Spyware Dialer Hoax Spam Počítačový červ (worm) VIRY Bootvir Souborový vir - přepisující vir - link vir - doprovodný vir Multipartitní vir Makrovir Nástroje pro zabezpečení dat Firewall Antivir Antispyware Antispam ŠKODÍ !!! POMÁHÁ !!!


Stáhnout ppt "Proč chránit data v počítači technická závada hardware PC destruktivní působení uživatele činnost nepovolané osoby destruktivní působení škodlivého obsahu."

Podobné prezentace


Reklamy Google