Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

C HARLES D ICKENS Petra Holasová 2.A. Ž IVOT je považován za jednoho z největších romanopisců 19. století protože se jeho otec dostal do vězení,musel.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "C HARLES D ICKENS Petra Holasová 2.A. Ž IVOT je považován za jednoho z největších romanopisců 19. století protože se jeho otec dostal do vězení,musel."— Transkript prezentace:

1 C HARLES D ICKENS Petra Holasová 2.A

2 Ž IVOT je považován za jednoho z největších romanopisců 19. století protože se jeho otec dostal do vězení,musel si Charles Dickens vydělávat sám(nejdřív v továrně na leštidla,později jako písař) působil v listu Morning Chronicle,později vydával drobné črty a povídky(díky nimž si ho čtenáři velice oblíbili) zemřel 1870 na mrtvici

3 D ÍLO Oliver Twist Kronika Pickwicova klubu Vánoční koleda Brozovy črty apod.

4 O LIVER T WIST Hlavním hrdinou je Oliver Twist,který je vyhozen z chudobince a dá se do služeb hrobníka.Poté utíká z Londýna a dává se do služeb bandy zlodějů vedenou židem Faginem.Při jedné loupeži je zadržen,ale zachrání ho pan Bumle(zde chvíli bydlí),ale pak je unesen zpět ke zlodějům.Při další loupeži je postřelen.Nakonec se dozvídá svůj původ,který mu prozradí Nancy,která je kvůli tomu zabita.Nakonec je celá banda zlodějů potrestaná a Oliver se stává Bumlovým adoptivním synem.

5 O STATNÍ ZPRACOVÁNÍ film Oliver Twist žánr:sociální/drama V Čr měl premiéru 29.9 2005 Animovaný seriál Oliver Twist Oliver Twist je napínavý animovaný seriál natočený volně podle klasického románu Charlese Dickense Setkáte se v něm s krásnými zvířecími postavičkami, které v tomto komediálním seriálu čeká spousta vzrušujících dobrodružství.

6 DĚKUJI ZA POZORNOST VÍCE NALEZNETE NA MÝCH STRÁNKÁCH: HTTP://PETRHOLA.UNAS.CZ/ HTTP://PETRHOLA.UNAS.CZ/


Stáhnout ppt "C HARLES D ICKENS Petra Holasová 2.A. Ž IVOT je považován za jednoho z největších romanopisců 19. století protože se jeho otec dostal do vězení,musel."

Podobné prezentace


Reklamy Google