Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KŘÍŽOVKAKŘÍŽOVKA OPĚRNÁ SOUSTAVA. 1.Nejpevnější část kosti tvoří hutná kostní …………. 2.Co umožňuje kosti růst do šířky ? ………… 3.Lebka, páteř, žebra a hrudní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KŘÍŽOVKAKŘÍŽOVKA OPĚRNÁ SOUSTAVA. 1.Nejpevnější část kosti tvoří hutná kostní …………. 2.Co umožňuje kosti růst do šířky ? ………… 3.Lebka, páteř, žebra a hrudní."— Transkript prezentace:

1 KŘÍŽOVKAKŘÍŽOVKA OPĚRNÁ SOUSTAVA

2 1.Nejpevnější část kosti tvoří hutná kostní …………. 2.Co umožňuje kosti růst do šířky ? ………… 3.Lebka, páteř, žebra a hrudní kost je kostra ………. 4.Na ruce směřuje k palci kost ……. 5.Obratel se skládá z:výběžek příčný, tělo obratle, obratlový otvor a výběžek ………. 6.Páteř je složena z ……….

3 1.Nejpevnější část kosti tvoří hutná kostní …………. 2.Co umožňuje kosti růst do šířky ? ………… 3.Lebka, páteř, žebra a hrudní kost je kostra ………. 4.Na ruce směřuje k palci kost ……. 5.Obratel se skládá z:výběžek příčný, tělo obratle, obratlový otvor a výběžek ………. 6.Páteř je složena z ……….

4 KLÍNOVÁTÍKUHI AHGXSXDNUKKHK SRASKALNÍFÍRT BAOOIEÝÁÍNGSG MDJKČĚŠĚSRTGT HLHPATROVÉUER QISTZDNUITGZH WČFGAFZOFJAZŮ ENDRRGEIBNJIK TÁRFESPÁNKOVÁ NAJDI 7 KOSTÍ NA LEBCE

5 KLÍNOVÁTÍKUHI AHGXSXDNUKKHK SRASKALNÍFÍRT BAOOIEÝÁÍNGSG MDJKČĚŠĚSRTGT HLHPATROVÉUER QISTZDNUITGZH WČFGAFZOFJAZŮ ENDRRGEIBNJIK TÁRFESPÁNKOVÁ ŘEŠENÍ

6 1. 2. 3. 4. 1. CHRÁNÍ MOZEK 2. KOST,KTERÁ SMĚŘUJE K MALÍKU 3. KOST DO KTERÉ SRŮSTAJÍ POSLEDNÍCH 5 OBRATLŮ 4. PLETENEC HORNÍ KONČETINY

7 1.LEBKA 2.LOKETNÍ 3.KOSTRČ 4.LOPATKA

8


Stáhnout ppt "KŘÍŽOVKAKŘÍŽOVKA OPĚRNÁ SOUSTAVA. 1.Nejpevnější část kosti tvoří hutná kostní …………. 2.Co umožňuje kosti růst do šířky ? ………… 3.Lebka, páteř, žebra a hrudní."

Podobné prezentace


Reklamy Google