Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován."— Transkript prezentace:

1 Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Monikou Novotnou Grafické techniky

2

3 O které oblasti budeme hovořit zjistíme v tajence křížovky:

4 Řešení křížovky: GUMA PORTRÉT PALETA FIX ARCHITEKT KŘÍDA MALÍŘ

5 Postupy,kterými lze různé obrazové předlohy (kresbu,malbu, psaný text) rozmnožit. Výtvarná technika založená na tisku z grafické desky (matrice). Výsledný otisk na papíře nazýváme grafický list.

6 Rozhodni, které z následujících děl je : Kresba Malba Grafika h_128.jpg

7

8

9 Na matrici se odstraní všechna místa (vyrytím, odřezáním), která nemají tisknout (na otisku zůstávají bílá). Tisknou neprohloubená místa, na kterých je nanesena barva. Otisk je zrcadlově obrácený! Techniky: dřevořez, dřevoryt, linoryt,linořez, kamenoryt

10 Dřevoryt Dřevořez Linoryt _Owl_Tyto_alba.png

11 Techniky: rytiny (mědirytina,ocelorytina,suchá jehla) a lepty Kresba se do tiskové desky vyryje ocelovými rydly nebo vyleptá do hloubky kyselinou. Do vyryté kresby se vetře barva a po jejím setření z ostatního povrchu destičky se pod velkým tlakem v lisu snímá na navlhčený papír.

12 Mědirytina Lept Mezzotinta _Wilhelmina2.jpg _Portrait_of_Amelie_Elisabeth_von_Hessen.jpg I.jpg

13 Na tiskové formě jsou ve stejné úrovni tisknoucí a netisknoucí plochy. Vlastní tisk je založen na principu vzájemného odpuzování mastnoty a vody. Technika: litografie (kamenotisk)

14 Litografie

15 betlem.aspx r_Riders.jpg

16 Použitá literatura, zdroj: Baleka, J. – Výtvarné umění, výkladový slovník, ACADEMIA 2002 Klipart


Stáhnout ppt "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován."

Podobné prezentace


Reklamy Google