Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MLADÁ BOLESLAV 21.11.2009 ARCHEOLOGICKÝ AREÁL NEBO PARKOVACÍ DŮM ?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MLADÁ BOLESLAV 21.11.2009 ARCHEOLOGICKÝ AREÁL NEBO PARKOVACÍ DŮM ?"— Transkript prezentace:

1

2 MLADÁ BOLESLAV 21.11.2009 ARCHEOLOGICKÝ AREÁL NEBO PARKOVACÍ DŮM ?

3 NA MÍSTĚ MĚSTSKÉHO DOMOVNÍHO BLOKU ZANIKLÉHO NA SKLONKU II. SVĚTOVÉ VÁLKY NA DNEŠNÍM STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ V MLADÉ BOLESLAVI BYL V LÉTĚ 2009 V MÍSTECH, KDE MAGISTRÁT ZAMÝŠLÍ VYBUDOVAT PODZEMNÍ GARÁŽE ZAHÁJEN ARCHEOLOGICKÝ VÝZKUM. NA MÍSTĚ MĚSTSKÉHO DOMOVNÍHO BLOKU ZANIKLÉHO NA SKLONKU II. SVĚTOVÉ VÁLKY NA DNEŠNÍM STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ V MLADÉ BOLESLAVI BYL V LÉTĚ ROKU 2009 V LOKALITĚ, KDE MAGISTRÁT ZAMÝŠLÍ VYBUDOVAT PODZEMNÍ PARKOVACÍ DŮM ZAHÁJEN ARCHEOLOGICKÝ VÝZKUM.

4 BYLY ZDE ODKRYTY POZŮSTATKY SEDMI STARÝCH KAMENNÝCH DOMŮ Z 11,12, 13 A 15 STOLETÍ. Z ODPADNÍCH JÍMEK A STUDNÍ BYL ZÍSKÁN UNIKÁTNÍ SOUBOR ZACHOVALÝCH DŘEVĚNÝCH PŘEDMĚTŮ.

5 A CO BUDE DÁL ? ZACHOVÁ MLADÁ BOLESLAV JEDINEČNÝ ARCHEOLOGICKÝ AREÁL JAKO TURISTICKOU SENZACI VE STŘEDU MĚSTA NEBO POSTAVÍ DALŠÍ PARKOVACÍ DŮM V HISTORICKÉM CENTRU … PŘEKVAPENÍM BYL NÁLEZ VELMI ROZSÁHLÉHO SKLEPNÍHO LABYRINTU. MEZI CENNÉ NÁLEZY NÁLEŽÍ STŘÍBRNÝ KORÁL / 11 STOL. /, KERAMICKÉ MADONKY / 15. STOL. /, ČETNÉ MINCE, RENESANČNÍ SKLO A UŽITNÉ PŘEDMĚTY. PROHLÍDKA VYKOPÁVEK SE SETKALA S VELIKÝM ZÁJMEM MLADOBOLESLAVSKÉ VEŘEJNOSTI.


Stáhnout ppt "MLADÁ BOLESLAV 21.11.2009 ARCHEOLOGICKÝ AREÁL NEBO PARKOVACÍ DŮM ?"

Podobné prezentace


Reklamy Google