Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elektrická energie V současnosti nejvíce strojů a nástrojů pohání elektrická energie. V současnosti nejvíce strojů a nástrojů pohání elektrická energie.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elektrická energie V současnosti nejvíce strojů a nástrojů pohání elektrická energie. V současnosti nejvíce strojů a nástrojů pohání elektrická energie."— Transkript prezentace:

1

2 Elektrická energie V současnosti nejvíce strojů a nástrojů pohání elektrická energie. V současnosti nejvíce strojů a nástrojů pohání elektrická energie. Získává se přeměnou jiného druhu energie. Získává se přeměnou jiného druhu energie. Základem pro její výrobu jsou přírodní zdroje: uhlí, ropa, plyn, uran, voda, sluneční záření, vítr. Základem pro její výrobu jsou přírodní zdroje: uhlí, ropa, plyn, uran, voda, sluneční záření, vítr. Vyrábí se v elektrárnách a odtud se rozvádí elektrickým vedením ke spotřebičům. Vyrábí se v elektrárnách a odtud se rozvádí elektrickým vedením ke spotřebičům.

3 Princip elektrárny

4 Tepelná elektrárna

5

6 Nevýhodou tepelné elektrárny je únik popílku a různých plynů do ovzduší. Nevýhodou tepelné elektrárny je únik popílku a různých plynů do ovzduší. Zvláště nebezpečné jsou látky obsahující síru – poškozují rostliny i zdraví lidí. Zvláště nebezpečné jsou látky obsahující síru – poškozují rostliny i zdraví lidí. Dále se uvolňuje kysličník uhličitý. Ten přispívá k vytváření skleníkového efektu. Dále se uvolňuje kysličník uhličitý. Ten přispívá k vytváření skleníkového efektu.

7 Vodní elektrárna

8 Atomová elektrárna

9 Větrná elektrárna

10 Geotermální elektrárna

11 Solární kolektory

12 Elektrická energie Jejím zdrojem je vždy příroda. Jejím zdrojem je vždy příroda. Slouží k pohonu strojů, topení a svícení. Slouží k pohonu strojů, topení a svícení. Její získávání mívá nepříznivé dopady na naše prostředí. Její získávání mívá nepříznivé dopady na naše prostředí. Je velmi důležité s ní šetřit, aby spotřeba byla co nejmenší. Je velmi důležité s ní šetřit, aby spotřeba byla co nejmenší.


Stáhnout ppt "Elektrická energie V současnosti nejvíce strojů a nástrojů pohání elektrická energie. V současnosti nejvíce strojů a nástrojů pohání elektrická energie."

Podobné prezentace


Reklamy Google