Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Voda. Člověk dokáže  30 dní nejíst  3 dny nepít  3 minuty nedýchat Aktualizovala Jana Krátká.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Voda. Člověk dokáže  30 dní nejíst  3 dny nepít  3 minuty nedýchat Aktualizovala Jana Krátká."— Transkript prezentace:

1 Voda

2 Člověk dokáže  30 dní nejíst  3 dny nepít  3 minuty nedýchat Aktualizovala Jana Krátká

3 Graf zastoupení vodstev a souše na Zemi

4 Stratosféra na Zemi  sladká voda moří a oceánů ( rozpuštěno asi 3,5 % jiných látek, především solí) malé  voda měkká ( obsahuje malé množství rozpuštěných minerálních látek) větší  voda tvrdá (obsahuje větší množství rozpuštěných minerálních látek) velké  voda minerální (obsahuje velké množství rozpuštěných minerálních látek a plynů, hlavně CO 2 )

5 Podle účelu využití

6

7 Voda na Zemi Odhadované zásoby vody oceány a moře podzemní vody ledovce jezera a močály atmosféra a řeky Objem v milionech km 3 13701003040,0132

8 Objem sladkých vod v milionech km 3

9 Koloběh vody v přírodě

10 Ekologie vodstev Povrchové vody vodní toky a nádrže jsou zatěžovány odpady z průmyslu, ze zemědělské výroby a kanalizačními splašky. Nejčastější příčiny znečištění jsou: –ropné produkty, –kaly z čistíren odpadních vod s obsahem těžkých kovů, –dusíkaté látky, –saponáty a fosfáty z pracích lázní Spodní vody pronikají do ní pesticidy, silážní šťávy, močůvka, organická rozpouštědla, kyanidy, saponáty a sloučeniny těžkých kovů. Toto znečištění je dlouhodobé, desítky až stovky let.

11 Ke znečišťování moří dochází při námořní dopravě (haváriemi ropných tankerů), prostřednictvím znečištěných vodních přítoků. Tenké ropné povlaky na většině moří ohrožují celosvětovou: produkci kyslíku hynutím planktonu snižuje se výnos rybolovu znehodnocuje se mořské pobřeží pro život i rekreaci Nejvíce jsou postižena moře Baltské a Středozemní.

12 Vodárny a.s. Organizační diagram Pavel Stuha výkonný ředitel Karla Černá finanční ředitelka Jan Šišla účetní Olga Dostálová organizační manažerka Jan Pertl obchodní zástupce Jan Kotasek Obchodní manažer Jana Levá organizační ředitelka


Stáhnout ppt "Voda. Člověk dokáže  30 dní nejíst  3 dny nepít  3 minuty nedýchat Aktualizovala Jana Krátká."

Podobné prezentace


Reklamy Google