Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dušan Ferbas Solar Monitor s.r.o. Komunikace s CS OTE pro majitele OZE.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dušan Ferbas Solar Monitor s.r.o. Komunikace s CS OTE pro majitele OZE."— Transkript prezentace:

1 Dušan Ferbas Solar Monitor s.r.o. Komunikace s CS OTE pro majitele OZE

2 Data od distributorů Do 5 pracovních dnů... 12345678910 123456789 123456789 Výkaz do 10 kalendářních dnů...

3 Přímé propojení FVE s CS OTE portal.solarmonitor.cz

4 Jak to funguje...

5

6

7

8 Graf vyrobené energie

9 Graf dodávky a odběru (4Q)

10

11

12

13

14 Potvrzení na email

15 Opis měsíčního výkazu na email

16 Solar Monitor RM a RM-GSM moduly SM2-RM modul slouží pro vzdálený odečet elektroměrů, plynoměrů, vodoměrů nebo pro připojení i k jinému zařízení, u kterého potřebujeme měřit pulzy nebo zjišťovat binární stavy. Takto naměřené hodnoty pak zařízení poskytuje našemu webovému Portálu. Tam kde není k dispozici Internet, je možné nasadit model SM2-RM-GSM, který používá GPRS spojení. Oba moduly jsou dostupné za velmi příznivou cenu.

17 Připojení technologie na ethernet Modul je vhodný pro zařízení, které chceme připojit na Internet. Obsahuje vestavěný webový server s přehledným grafickým rozhraním. Ze zařízení vyčítá hodnoty, které dále zpřístupní přes web. Přes web zároveň odpojí nebo připojí výstupy a posílá zprávy s alarmy. Je možné naimplementovat řadu komunikačních protokolů, např. SNMP, Modbus/TCP. Příznivá cena dovoluje nasazení i v jednoduchých zařízeních.

18 Děkuji za pozornost Dušan Ferbas Solar Monitor s.r.o.

19

20 Co je k tomu potřeba? Elektroměr s S0 výstupem Solar Monitor datalogger Solar Monitor RM modul nebo elektronický podpis + registrace v systému aktivace služby

21 Objednání služby u nás Pro stávající uživatele Portálu je tato služba přidána bezplatně jako další funkce k monitoringu Vaší FVE. shop.solarmonitor.cz Službu je však možné využívat i bez ostatních funkcí Portálu, tedy pouze pro odesílání dat do systému CS OTE.

22 Systém Solar Monitor Solar Monitor zajišťuje vzdálený dohled FVE pro většinu výrobců střídačů, včetně některých hybridních. Je modulární, tedy snadno rozšiřitelný pomocí dalších funkčních modulů. Se střídači komunikuje pomocí RS485, RS232 a Ethernetu. Umožňuje jednotný dohled díky nasazení stejného systému na všechny FVE. Na elektrárnu lze pak přistoupit po internetu přímo přes IP adresu jednotky Solar Monitor anebo prostřednictvím webového Portálu. U větších projektů též řídíme výkon prostřednictvím povelů od HDO/RTU jednotky, příp. manuálně, avšak vzdáleně (např. v Bulharsku, kde nemají HDO).

23 Podporované střídače

24 Děkuji za pozornost! Radek Šťastný Solar Monitor s.r.o.


Stáhnout ppt "Dušan Ferbas Solar Monitor s.r.o. Komunikace s CS OTE pro majitele OZE."

Podobné prezentace


Reklamy Google