Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor výukového materiálu:Mgr. Júlia Holíková Základní škola a Praktická škola, Kutná Hora Datum (období) vytvoření výukového materiálu: 10. 2. 2012 Číslo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor výukového materiálu:Mgr. Júlia Holíková Základní škola a Praktická škola, Kutná Hora Datum (období) vytvoření výukového materiálu: 10. 2. 2012 Číslo."— Transkript prezentace:

1 Autor výukového materiálu:Mgr. Júlia Holíková Základní škola a Praktická škola, Kutná Hora Datum (období) vytvoření výukového materiálu: Číslo klíčové aktivity:VY_32_INOVACE_HV.6.01 Stupeň a typ vzdělávání, ročník:Základní škola speciální, 1. stupeň-2. období, 6. třída Vzdělávací oblast, vzdělávací obor, tématický okruh, téma: Umění a kultura. Hudební výchova, poslechová činnost Zvuky Druh učebního materiálu:Prezentace Očekávaný výstup:Vnímat, napodobovat a rozlišovat různé nehudební i hudební zvuky. Metodický list/anotace:Seznámit s pojmem zvuk, soustředit se na poslech různých zvuků a dokázat je rozlišovat.

2 Zvuky

3 Všechno co kolem sebe slyšíme jsou ZVUKY. Slyšíme je po celý den,ale i v noci. Zvuky nás obklopují a natolik jsme si na ně zvykli, že už je mnohdy ani nevnímáme. Nepřítomnost jakéhokoliv hluku označujeme jako TICHO. Ale v „živé přírodě“ úplně dokonalé ticho neexistuje. Můžeme si toho všimnout třeba večer,když ležíme v posteli a okolo nás je klid. V tu chvíli slyšíme zvuky,kterých si jinak sotva všimneme např.:bzukot komára nebo mouchy,tikot hodin,šumění větru za oknem nebo kapky deště dopadající na okno. Všechno živé i neživé v přírodě může být zdrojem zvuku. Působí na nás a vyvolává příjemný nebo nepříjemný pocit.

4 Zkuste si vzpomenout na některé zvuky které jste dnes slyšeli. autobus auto budík Kohoutek na vodu pes pták rádio telefon

5 Zavřete oči a pozorně poslouchejte, jaké zvuky uslyšíte. Pokuste se namalovat zdroj zvuku,který jste teď slyšeli.

6 Umíte napodobit některé zvuky z přírody? Šumění stromu vítr déšť

7 Umíte napodobit některé zvuky zvířat? kachna včela pták sova prase had

8 Obrázky jsou dostupné pod licencí Microsoft Office na www: |


Stáhnout ppt "Autor výukového materiálu:Mgr. Júlia Holíková Základní škola a Praktická škola, Kutná Hora Datum (období) vytvoření výukového materiálu: 10. 2. 2012 Číslo."

Podobné prezentace


Reklamy Google