Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor výukového materiálu: Mgr. Klára Viznerová Základní škola a Praktická škola, Kutná Hora Datum (období) vytvoření výukového materiálu:Září 2012 Číslo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor výukového materiálu: Mgr. Klára Viznerová Základní škola a Praktická škola, Kutná Hora Datum (období) vytvoření výukového materiálu:Září 2012 Číslo."— Transkript prezentace:

1 Autor výukového materiálu: Mgr. Klára Viznerová Základní škola a Praktická škola, Kutná Hora Datum (období) vytvoření výukového materiálu:Září 2012 Číslo klíčové aktivity:VI/2 VYS_62_INOVACE_M.1.03 Typ vzdělávání, ročník: Střední vzdělávání 1. ročník Praktické školy dvouleté Vzdělávací oblast, vzdělávací obor, tématický okruh, téma: Matematika a její aplikace Matematika Čísla a početní operace Výdaje peněz - nakupování Druh učebního materiálu:Prezentace Očekávaný výstup: Žák by měl: aplikovat matematické znalosti při manipulaci s penězi Anotace/metodický list: Prezentace má za úkol seznámit žáky zábavnou formou s rozlišováním a porovnáváním cen potravin, výdaji peněz a samotným nakupováním a rozvíjet tak jejich finanční gramotnost.

2 Nakupování– ceny potravin, orientace v cenách potravin, nakupování podle seznamu

3 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč Dobře si prohlédni ceny potravin a říkej nahlas, co kolik stojí. Zkus si jednotlivé ceny zapamatovat.

4 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč 18 Kč

5 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč 4 Kč

6 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč 9 Kč

7 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč 31 Kč

8 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč 14 Kč

9 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč 30 Kč

10 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč 16 Kč

11 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč 3 Kč

12 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč 22 Kč

13 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč

14 4 Kč 3 Kč 9 Kč 30 Kč 31 Kč 14 Kč Mouka 16 Kč Mléko 22 Kč Čokoláda 18 Kč Cukr 28 Kč Olej 35 Kč 28 Kč

15 Otázky a úkoly: 1.Podívej se znovu na stránku č. 3, kde jsou potraviny a jejich ceny a vypiš je do sešitu od nejlevnější po nejdražší. 2.Která potravina stála nejvíce, a která nejméně korun? 3.Máme připravený seznam potravin, které máme koupit, přepiš si ho do sešitu, doplň ceny potravin a vypočítej, kolik Kč bude stát celý nákup. Seznam nákupuCena za kus/kgCena za nakoupené zboží 1 olej 2 mléka 10 rohlíků 5 jogurtů ½ chleba 2 čokolády 1,5 kg banánů Cena celkemCelý nákup bude stát _________ Kč.

16 Obrazový materiál je dostupný pod licencí Microsoft Office na WWW: RÝŽE: LÍZÁTKO: cz/images/results.aspx?qu=l%C3%ADz%C3%A1tko&ex=1&Download=MC &ext=PNG&AxInstalled=1&c =0#ai:MC | ROHLÍK: MOUKA: MLÉKO: CUKR: CHLÉB: BANÁNY: ČOKOLÁDA: OLEJ:


Stáhnout ppt "Autor výukového materiálu: Mgr. Klára Viznerová Základní škola a Praktická škola, Kutná Hora Datum (období) vytvoření výukového materiálu:Září 2012 Číslo."

Podobné prezentace


Reklamy Google