Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TĚLESO V KAPALINĚ VY_32_INOVACE_18 - TĚLESO V KAPALINĚ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TĚLESO V KAPALINĚ VY_32_INOVACE_18 - TĚLESO V KAPALINĚ."— Transkript prezentace:

1 TĚLESO V KAPALINĚ VY_32_INOVACE_18 - TĚLESO V KAPALINĚ

2 VV KAPANICHÁCH JSOU ČÁSTICE BLÍZKO U SEBE A MOHOU SE POHYBOVAT V CELÉM OBJEMU. JJSOU TEKUTÉ – VRSTVY LÁTKY SE MOHOU PO SOBĚ POSOUVAT. HHLADINA KAPALINY JE VŽDY VODOROVNÁ. MMAJÍ STÁLÝ OBJEM A JSOU SKORO NESTLAČITELÉ. JJSOU SNADNO DĚLITELNÉ NA MENŠÍ ČÁSTI. NNA POVRCHU ZEMĚ JE UDRŽUJE GRAVITAČNÍ SÍLA. NNEMAJÍ SVŮJ STÁLÝ TVAR, MĚNÍ SE PODLE TVARU NÁDOBY.

3 VZTLAKOVÁ SÍLA …. Archimédův zákon a jeho důsledky na tělesa… GRAVITAČNÍ SÍLA ….. AA její vliv na těleso…. FVZ = VT ρK g F g = m g … a co hustota, pane učiteli? VY_32_INOVACE_18 - TĚLESO V KAPALINĚ

4 Máme tři tělesa – kovovou kouli, dřevěnou desku a pytlík s vodou. Jak se budou chovat ve vodě? Jak na ně budou působit síly F vz a F g ?

5 F VZ – VZTLAKOVÁ SÍLA F g – GRAVITAČNÍ SÍLA F - VÝSLEDNÁ SÍLA VY_32_INOVACE_18 - TĚLESO V KAPALINĚ

6

7 PŘI PLOVÁNÍ TĚLESA V KAPALINĚ SE VYNOŘÍ TAKOVÁ ČÁST TĚLESA, KDY JSOU SI OBĚ SÍLY ROVNÉ – JSOU V ROVNOVÁZE. A TĚLESO SE Z VODY TÍM VÍCE VYNOŘÍ, ČÍM JE HUSTOVA KAPALINY VĚTŠÍ. ANO, OTÁZCE ROZUMÍM, TAKŽE… VY_32_INOVACE_18 - TĚLESO V KAPALINĚ A JAK JE TO S TOU HUSTOTOU?... TŘEBA KDYŽ JSOU DVĚ KAPALINY O RŮZNÉ HUSTOTĚ…. CO KDYŽ VYMĚNÍME VODU ZA HUSTŠÍ LÁTKU – TŘEBA OLEJ? JAK SE TO PROJEVÍ NA TĚLESECH V NOVÉ KAPALINĚ?

8

9 TAPETA PRO TUTO ŠABLONU JE VYBRÁNA Z:  Snímek č. 2  Snímek č VY_32_INOVACE_18 - TĚLESO V KAPALINĚ


Stáhnout ppt "TĚLESO V KAPALINĚ VY_32_INOVACE_18 - TĚLESO V KAPALINĚ."

Podobné prezentace


Reklamy Google