Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_Čj-Ml 6.,7.16 Anotace: Prezentace uvádí přehled a stručnou definici jednotlivých neohebných slovních druhů. Vzdělávací oblast: český jazyk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_Čj-Ml 6.,7.16 Anotace: Prezentace uvádí přehled a stručnou definici jednotlivých neohebných slovních druhů. Vzdělávací oblast: český jazyk."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_Čj-Ml 6.,7.16 Anotace: Prezentace uvádí přehled a stručnou definici jednotlivých neohebných slovních druhů. Vzdělávací oblast: český jazyk a literatura Autor: Mgr. Zuzana Lindovská Jazyk: český Očekávaný výstup: Správně třídí slovní druhy, tvoří spisovné tvary slov a vědomě jich používá ve vhodné komunikační situaci. Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen : sedmý ročník základní školy

2 N eohebné slovní druhy 6 7 9 8 10

3 Básnička Kdy a kde a jak se ptej, příslovce si vyhledej! Předložky před jmény stojí, samy bez nich neobstojí. Slova, věty spojit máme? Spojky k tomu zavoláme! Částice se mají k světu, často uvozují větu. Ach, to nejlepší nakonec – citoslovce – to je věc!

4 Předložky - udávají směr nebo polohu - neurčují se jako větné členy Příslovce - udávají způsob, čas nebo místo - rozvíjí většinou sloveso, ale také další příslovce ve větě

5 Spojky - spojují věty a slova v určitém poměru - neurčují se jako větné členy Částice - vyjadřují postoje mluvčího ke sdělovanému textu - neurčují se jako větné členy

6 Citoslovce - vyjadřují zvuky - mohou být i větnými členy, pokud zastupují ve větě např. přísudek (Žába žbluňk do vody.)


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_Čj-Ml 6.,7.16 Anotace: Prezentace uvádí přehled a stručnou definici jednotlivých neohebných slovních druhů. Vzdělávací oblast: český jazyk."

Podobné prezentace


Reklamy Google