Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Komise pro strategii a rozvoj - Strategický rámec VŠ politiky / shrnutí 24.4. - Inovační strategie (+analýza) / shrnutí doc. Kebo - Pracovní návrh VZ zákona.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Komise pro strategii a rozvoj - Strategický rámec VŠ politiky / shrnutí 24.4. - Inovační strategie (+analýza) / shrnutí doc. Kebo - Pracovní návrh VZ zákona."— Transkript prezentace:

1 Komise pro strategii a rozvoj - Strategický rámec VŠ politiky / shrnutí Inovační strategie (+analýza) / shrnutí doc. Kebo - Pracovní návrh VZ zákona o VŠ / Křtiny Otázka nejen obsahu ale souladu! (viz též EK - doc.Fischer: Zásady a pravidla financování VVŠ pro rok 2012 a další)

2 Harmonogram VZ (viz sněm RVŠ) A.Projednání koncepce a principů návrhu věcného záměru Termín pro zaslání připomínek ke koncepci Projednání koncepce věcného záměru, návrh detailního harmonogramu Termín pro zaslání zásadních připomínek Projednání zásadních připomínek Další verze pracovního návrhu po projednání zásadních připomínek(verze 2) B. Projednání podrobností návrhu věcného záměru Termín pro zaslání podrobných přip. (část 1. a 2. dle věcného řešení) Základní ustanovení a úpravy vysokých škol (části první a druhá) Zaslání podrobných připomínek k VŠ a zajišťování kvality Projednání úpravy vysokoškolského vzdělávání a zajišťování kvality Rozeslání další verze návrhu VZ podle výsledků podrobného projednání (verze3) Souhrnné projednání návrhu včetně implementace (přechodná ustanovení) červenec 2011 Pokračující jednání k podrobnostem, zahájení RIA srpen 2011 Uzavření zpracování VZ, doplnění RIA, rozeslání reprezentaci VŠ (verze 4) září 2011 Závěrečná stanoviska reprezentace vysokých škol (verze 5?) C. Projednání zákona na úrovni vlády říjen 2011 meziresortní připomínkové řízení listopad 2011 předložení věcného záměru vládě

3 Rekapitulace postupu ve věci VZ A.Jednání zástupců RVŠ s MŠMT (Haasz, Čechák …) B.Shromážděny připomínky RVŠ zatím = 20 souborů 1. kolo: POUZE koncepční připomínky, VŠE k DALŠÍMU UPLATNĚNÍ B. Sumarizace KSaR (Ripka) 16 bodů C. Sumarizace KSaR (Popela) +5 bodů, 6 str. D. Jednání LK a sumarizace (Hodulík) 8str. E. Sumarizace KSaR+LK (Popela) a diskuse () 5 str. F. Finalizace RVŠ (Haasz) 2 str. a odeslání G. Reakce MŠMT obdržena 12.4., rozeslána NYNÍ NEJEN koncepční, ale DALŠÍ ARGUMENTY z DB připomínek H. Jednání P RVŠ s MŠMT Křtiny 15.4.

4 Jednání Křtiny Program jednání ve Křtinách k VZ zákona o vysokých školách Čtvrtek od zahájení jednání, úvodní debata „Východiska a struktura věcného záměru“ Pátek – diskuze na téma diverzifikace, členění typů VŠ, základní pojmy úpravy, rozsah akademické samosprávy a vnitřní záležitosti – přestávka – diskuze na téma struktura studijních programů – oběd – diskuze na téma zajištění kvality závěrečná diskuze, ukončení jednání

5 Usnesení P RVŠ P RVŠ se seznámilo s dokumentem zaslaným MŠMT pracovní skupině a ukládá zástupcům RVŠ v pracovní skupině hájit zájmy AO VŠ a důsledně uplatňovat všechny zaslané připomínky, ve všech zásadních oblastech. Dále P RVŠ žádá zástupce v pracovní skupině, aby kladli zásadní důraz na profesionalitu přípravy a realizace včetně potřebných analýz a posouzení rizik a na soulad s dalšími strategickými dokumenty.


Stáhnout ppt "Komise pro strategii a rozvoj - Strategický rámec VŠ politiky / shrnutí 24.4. - Inovační strategie (+analýza) / shrnutí doc. Kebo - Pracovní návrh VZ zákona."

Podobné prezentace


Reklamy Google