Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Klikej. Byl jednou jeden kocourek a ten zabloudil v lese. Potkal zajíce. „Mňau!“ zamňoukal kocourek a naježil hřbet. Zajíc se vylekal. „Kdo jsi? A proč.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Klikej. Byl jednou jeden kocourek a ten zabloudil v lese. Potkal zajíce. „Mňau!“ zamňoukal kocourek a naježil hřbet. Zajíc se vylekal. „Kdo jsi? A proč."— Transkript prezentace:

1 Klikej

2 Byl jednou jeden kocourek a ten zabloudil v lese. Potkal zajíce. „Mňau!“ zamňoukal kocourek a naježil hřbet. Zajíc se vylekal. „Kdo jsi? A proč tak strašně mňoukáš?“ „Já jsem strašný kocour Mňau! Koho chytím do drápu, toho vzteky rozsápu!“

3 Zajíc se hrůzou roztřásl a vzal do zaječích. Všem lesním zvířatům začerstva pověděl, jaké strašné zvíře přišlo do lesa.

4 „Měli bychom ho pozvat na hostinu,“ radila liška. „Kdybychom ho nechali o hladu,“ přidal se vlk, „ještě by nás roztrhal a sežral!“ „Běž, zajíci, a pozvi toho strašného kocoura na hostinu!“ zabručel medvěd.

5 A hned se dali do vaření. Uvařili polévku, usmažili maso, upekli koláče.

6 „Na hostinu? Milerád!“ řekl kocourek na zajícovo pozvání. Kdo by také odmítl, když má hlad? Zajíc utíkal napřed. „Už jde!“ volal na zvířata. „Zuby má jako nože a drápy jako šavle! Ocasem mává jako kyjem!“

7 Kocourek si vykračoval a zpíval si do kroku: „Koho chytím do drápů, toho vzteky rozsápu!“

8 Jak to zvířata slyšela, strachy se rozutekla. Medvěd se vyšplhal na strom, vlk zalezl do křoví, liška a zajíc se schovali pod stůl.

9 Kocourek přišel, ale nikde nikdo. Dal se do jídla. Vtom si všiml, že se pod stolem něco hýbá. Byl to zaječí ocásek, ale kocourek si ho spletl s myší. Skočil pod stůl a zakousl se do něj.

10 Vyděšený zajíc vyběhl a hlavou vrazil so stromu. Medvěd se lekl a spadl na vlka. Vlk zavyl, jako by ho na nože brali. Za chvilku byli všichni pryč.

11 „Co se to tu vlastně děje?“ podivil se kocourek. Dojedl, olízal si vousky. A protože tu nebyl nikdo s kým by se rozloučil, šel domů.

12 Trvalo dlouho, než se lesní zvířata odvážila zpátky. „Už je pryč,“ hlásil zajíc. „Kdo by to řekl,“ divila se liška. „Tak malý a přitom tak divoký je ten strašný kocour Mňau!“ „Ještě, že jsme ho pohostili,“ zavrčel vlk. „Kdybychom ho nechali o hladu,“ zabručel medvěd, „určitě by nás všecky roztrhal a sežral!“ OlaSm


Stáhnout ppt "Klikej. Byl jednou jeden kocourek a ten zabloudil v lese. Potkal zajíce. „Mňau!“ zamňoukal kocourek a naježil hřbet. Zajíc se vylekal. „Kdo jsi? A proč."

Podobné prezentace


Reklamy Google