Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MATEŘSKÁ ŠKOLA 2011-2012.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MATEŘSKÁ ŠKOLA 2011-2012."— Transkript prezentace:

1 MATEŘSKÁ ŠKOLA

2 VÝLET DO OZNICE Jezdíme a chodíme na výlety a ne jen tak ledajaké. Třeba jsme byli na návštěvě u Míši v Oznici. Prožili jsme báječný den v krásné přírodě se spoustou zvířat.

3 ŠMOULÍ VÝLET DO KATEŘINIC
Dva dny plné zábavy se Šmouly jsme strávili v Kateřinicích.

4 Jede, jede mašinka.... Když si o něčem novém povídáme, paní učitelky nám ukážou, jak to funguje doopravdy. Už víme, kde se léčí porouchané a nemocné mašinky-všechno jsme si prohlédli na výletě do vlakového depa.

5 HASIČI Skoro každý kluk a možná i nějaká slečna z naší školky už asi ví, čím by chtěli být, až budou velcí. Tak moc se nám líbilo na exkurzi u hasičů.

6 GALAXIE Kdo tam ještě nebyl, určitě to musí vyzkoušet-výlet do zábavního parku pro děti Galaxie ve Zlíně. Už teď se moc těšíme na příští rok, až pojedeme zase.

7 JAK SE RODÍ VEČERNÍČKY A když zrovna není pěkné počasí, vydáme se na nějakou výstavu, do divadla a jednou za měsíc do kina. Moc se nám líbila výstava ve Vrtuli-O zvuku a lidech, taky moc pěkná a voňavá byla podzimní výstava ovoce v naší škole. Na výstavě v zámku Kinských jsme se dozvěděli a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jak se rodí pohádkové večerníčky.

8 Divadelní představení Popelnice
V zámku Žerotínů jsme navštívili divadelní představení Popelnice.

9 Mikulášská nadílka Moc rádi si připomínáme a slavíme různé svátky, ani se nedá říct, který je ten nejoblíbenější. I ten největší hrdina se u nás aspoň trochu bojí, když přijde Mikuláš. A to si s sebou tentokrát vzal dva čerty a dva anděly, jako by nestačil jeden, aspoň ten čert. I paní učitelky byly na chvíli jako čertíci.

10 Pečení vánočního cukroví
Jednou v roce na vánoce-to pečeme cukroví v naší školní kuchyňce na internátě.

11 Vánoční těšení A abychom vydrželi to dlouhé čekání, máme ve školce již tradiční Vánoční těšení.

12 Lyžování se školkou Jak se říká-zdar a sílu najdeš v sýru, tak v naší školce taky. Sportujeme a ne málo. Pravidelně chodíme na plavecký bazén, zkoušíme, co dokážeme na školní horolezecké stěně a zmožené svaly pak můžeme nechat odpočinout v naší školní infrasauně. A letos poprvé jela naše školka lyžovat na Sachovu Studánku, to byla paráda. Napoprvé nám počasí nepřálo, ale na druhý pokus byla sněhu spousta a všichni jsme poslední den výcviku uměli jezdit na vleku a sjíždět kopečky.

13 Karneval Jednou za rok se z nás dětí stanou různé pohádkové bytosti a i paní učitelky se přemění na úplně jiná stvoření. Tentokrát za námi přišla krásná Sněhurka a s sebou měla ku pomoci svoje trpaslíky. Nebyl to popletený den, byl to karneval.

14 VYNÁŠENÍ MORENY Taky chodíme na dlouhé procházky po okolí. Aby už nám jenom svítilo sluníčko a nebyla zima, rozloučili jsme se u Bečvy s paní Zimou-Morenou.

15 VÝLET DO ZOO LEŠNÁ Společně s dětmi z kojeneckého ústavu a nadací Člověk člověku jedeme každý rok na celodenní výlet do zoo Lešná u Zlína.

16 ŠKOLKA V PŘÍRODĚ A nejlepší výlet nás čeká vždycky ke konci školního roku, jezdíme všichni na celý týden do školky v přírodě. Tentokrát jsme strávili léto s indiány na chatě Tabačka pod Soláněm u Velkých Karlovic.

17 OLYMPIÁDA Do těla jsme si všichni pořádně dali v naší školkové sportovní olympiádě. Zároveň jsme se tím připravili na klání mezi ostatními školkami, kde si vybrané děti měří síly s dětmi z jiných školek.

18 Besídka ke dni matek To, co mají nejraději naše maminky, je besídka k jejich svátku. To nejlepší, co se ve školce naučíme, maminkám na vystoupení v kapli předvedeme a tak oslavíme jeden z nejkrásnějších dnů v roce.

19 Noční spaní ve školce Jak to vlastně ve školce chodí? Ráno přijdeme do školky a odpoledne jdeme domů. Ale jsou tu i děti, které to mají daleko domů. Ty zůstávají ve školce celý týden od pondělí až do pátku. Jsou moc statečné. Jednou jsme zůstali ve školce přes noc úplně všichni-všichni včelí medvídci a všechny paní učitelky. A dokonce nás navštívil i velký čmelák Pučmeloud.

20 Popletený den A dějí se u nás i docela zvláštní věci. Třeba takový popletený den, všechno bylo ve školce naruby a to vám byla zábava.

21 Květinová zahradní slavnost


Stáhnout ppt "MATEŘSKÁ ŠKOLA 2011-2012."

Podobné prezentace


Reklamy Google