Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Broadbandové sítě s ohledem na LTE a místní prostředí Patrick Zandl energomonitor.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Broadbandové sítě s ohledem na LTE a místní prostředí Patrick Zandl energomonitor.cz."— Transkript prezentace:

1 Broadbandové sítě s ohledem na LTE a místní prostředí Patrick Zandl energomonitor.cz

2 Věru nevím, jak bude Český Telecom čelit lavině WiFi sítí... Zdroj: Marigold.cz, 26.7.2004 Internetové připojení pro domácí uživatele se stává bez diskuse komoditou. Rozhoduje uživatelovo pohodlí a cena, nerozhoduje technologie a do určité míry není ani podstatná rychlost. A jestli je něco velmi špatný obchodní předpoklad, pak myšlenka, že až někam dorazí ADSL, uživatelé komunitních sítí radostně a rychle konvergují.

3 O osm let později Telefonica O2 vykoupila mobilního operátora (2003) Investuje do 3G (2005 a 2011) Vykupuje místní ISP (2010) Zrychluje VDSL (2011) Koketuje s LTE (2012)

4 Šest miliard mobilů

5 Grafům není snadné rozumět

6 Na co se zapomnělo: cloudy naše data se přesouvají do cloudů a tomu jsme dříve nevěřili virtualizace dat, synchronizace více počítačů klade nároky na místní síť, její rychlost a latenci mobilní síť nás neuspokojuje ani v jednom

7 Typický zákazník zemřel. Není. Zatím?

8 LTE v kostce rychlosti běžně 100 Mb/s, strop dnes 1Gb/s. nízká latence >10 ms pružné přizpůsobení frekvenčnímu pásmu chytré technologie (OFDM, MIMO) All-IP architektura

9 Problémy na rozhraní buňky

10 Sliby - Chyby Ani 3G ani LTE není a nebude broadband vždy a všude. Natož doma, natož v práci. Místní připojení přes WiFi hotspot budeme nadále preferovat.

11 Máme hlavně pitomé nápady, co s internetem. A je na vás, je splnit. Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Broadbandové sítě s ohledem na LTE a místní prostředí Patrick Zandl energomonitor.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google